Dwukrotny mistrz Polski awansował do ekstraklasy! Wielki powrót po 24 latach

Zrobili to! Piłkarze Stali Mielec wracają do ekstraklasy! Dwukrotny mistrz Polski zapewnił sobie awans po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec 3:0. Kibice czekali na to prawie ćwierć wieku!

Na ten dzień kibice Stali Mielec czekali aż 24 lata! Tyle bowiem lat ich drużyna nie grała już na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce. Po wygranej 3:0 nad Zagłębiem w Sosnowcu Stal ma już pewny awans i może otwierać szampany!

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii!

Były mistrz Polski wraca do ekstraklasy!

Gole dla gości strzelali: Michał Żyro (dwa) oraz jedną Mateusz Mak. Znamienne, że awans przypieczętowali zawodnicy, którzy przez wiele lat grali w ekstraklasie. Żyro to były piłkarz Legii Warszawa. Mak grał m.in. w Piaście Gliwice. Po tym zwycięstwie Stal ma 64 punkty. Awans do ekstraklasy wywalczą bezpośrednio dwa zespoły z I ligi. Nad trzecią Wartą Poznań ekipa z Mielca ma siedem punktów przewagi, a drużyna ze stolicy Wielkopolski do końca sezonu rozegra już tylko dwa spotkania. Kilka dni temu awans do ekstraklasy zapewniło sobie także Podbeskidzie Bielsko - Biała.

Stal Mielec to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Dwukrotny mistrz naszego kraju - z sezonów 1972/1973 i 1975/1976. To także wicemistrz z sezonu 1974/1975 roku. Rok 1976 był najlepszym w historii tej drużyny, bo oprócz tytułu mistrzowskiego, zawodnicy Stali zdobyli Puchar Polski i byli w ćwierćfinale Pucharu UEFA. Piłkarzami Stali byli w tamtych czasach wybitni reprezentanci Polski, m.in.: Andrzej Szarmach, Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Jan Domarski i Dariusz Kubicki.

Przeczytaj też:

Więcej o: