Już nikt im tego nie zabierze! Podbeskidzie Bielsko-Biała o krok od awansu. Pogrom

Podbeskidzie Bielsko-Biała coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy! W sobotę lider 1. ligi rozbił GKS Jastrzębie 3:0.

Już pierwsza połowa pokazała dlaczego Podbeskidzie było faworytem. GKS cofnął się na własną połowę, a goście spokojnie konstruowali kolejne ataki. Ale choć Podbeskidzie całkowicie dominowała, to miało mało klarownych okazji strzeleckich. Wszystko zmieniło świetne wyłożenie piłki Tomasza Nowaka do Mateusza Sopoćki i piękny strzał sprzed pola karnego dał Podbeskidziu prowadzenie w 39. minucie. Po zmianie stron, w 60. minucie, na 2:0 podwyższył Marko Roginić, który piękną główką wykorzystał świetne dośrodkowanie Kacpra Gacha z lewego skrzydła.

Dla Chorwata była to jedenasta bramka w sezonie, najlepszy strzelec drużyny - Karol Danielak ma o gola więcej. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Brede ostatecznie wygrał 3:0, bo w końcówce meczu karnego wykorzystał 34-letni Tomasz Nowak.

Powrót do elity coraz bliżej!

Tym samym Podbeskidzie ma już 62 punkty po 31 kolejkach, dzięki czemu niemal na pewno zapewniło sobie awans do PKO Ekstraklasy. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki, a Stal Mielec traci już cztery punkty. Na trzecim miejscu jest Warta Poznań, która ma 56 "oczka".

W środę Podbeskidzia zagra z Odrą Opole. Ostatni raz klub z Bielsko-Białej był widziany w elicie w sezonie 2015/16. Największymi sukcesami Podbeskidzia jest zajęcie 10. miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014. Kibice "Górali" z pewnością dobrze wspominają także sezony 2010/11 i rozgrywki 2014/15, gdy Podbeskidzie docierało do 1/2 finału Pucharu Polski.