1. liga ma nowego lidera! Niespodzianka w Bełchatowie. Duży ścisk w tabeli

Podbeskidzie Bielsko-Biała straciło pozycję lidera 1. ligi! Ekipa Krzysztofa Brede tylko zremisowała z GKS-em Bełchatów i to po golu strzelonym w 93. minucie (1:1).

Przed 29. kolejką rozgrywek 1. ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała było liderem z punktem przewagi nad drugą Stalą Mielec i dwoma nad trzecią Wartą Poznań. Sytuacja zmieniła się we wtorek, gdy nowym liderem została Stal Mielec dzięki zwycięstwu nad GKS-em Jastrzębie po golu w doliczonym czasie gry (2:1), za to Warta niespodziewanie przegrała 1:2 z Chrobrym Głogów.

Wynik tego drugiego spotkania dał szansę Podbeskidziu, by uciec Warcie aż na pięć punktów na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu. Tak się jednak nie stało, bo dotychczasowy lider stracił punkty. GKS Bełchatów niespodziewanie objąl prowadzenie po golu Krzysztofa Wołkowicza z 82. minuty spotkania, a gości było stać jedynie na gola Kornela Osyry w 93. minucie.

Cztery drużyny z szansą na awans do ekstraklasy

Tym samym po 29 kolejkach liderem jest Stal Mielec (57 pkt), która wyprzedza Podbeskidzie (56 pkt), Wartę (53 pkt) i Radomiaka (50 pkt). Tylko te drużyny mogą realnie walczyć o dwa pierwsze miejsca, które gwarantują awans do ekstraklasy. W barażach zagrają ekipy z miejsc 3-6. O szóstym miejscu mogą teoretycznie myśleć nawet zespoły z dołu tabeli - 6. GKS Tychy ma 42 pkt, czyli o siedem więcej od 16. Odry Opole, która zajmuje pierwsze miejsce spadkowe. GKS Bełchatów jest 14., ma 36 pkt.