Skandaliczna decyzja sędziego w meczu I ligi! "To powinno wykluczać z zawodu" [WIDEO]

W piątkowym meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole sędzia podjął skandaliczną decyzję. Nie uznał prawidłowej bramki Arkadiusza Piecha, uznając, że był na spalonym, choć otrzymał piłkę zagraną przez rywala.

Odra Opole prowadziła 1:0 po bramce Arkadiusza Piecha w 5. minucie meczu. Na początku drugiej połowy meczu sędzia prowadzący spotkanie pozbawił Piecha drugiego gola. Napastnik gości minął bramkarza i uderzył do pustej bramki. Zanim jednak piłka znalazła się w siatce, arbiter użył gwizdka, przerywając akcję.

Zawodnicy Odry Opole rozpoczęli dyskusję z sędzią i mieli w pełni rację. Piech, który znajdował się za linią obrony, otrzymał podanie od Babiarza, obrońcy Zagłębia Sosnowiec. Asystent podniósł jednak chorągiewkę, sygnalizując spalonego, a sędzia główny po konsultacji zgodził się z jego sygnalizacją, wywołując ogromną kontrowersję. Kibice nie pozostawili na nim suchej nitki w mediach społecznościowych - "Jezu. Przecież to powinno wykluczać z zawodu" - napisał jeden z nich.

Ostatecznie błąd sędziego nie wpłynął na wynik meczu - Odra Opole wygrała 3:1, a Arkadiusz Piech strzelił w późniejszej fazie spotkania swojego drugiego gola. W tabeli ligowej Odra znajduje się na 14. miejscu, mając tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie Sosnowiec jest 9., mając o 2 "oczka" mniej od 6. miejsca, dającego prawo gry w barażach o awans do ekstraklasy.