"Kompromitacja Radomia na skalę ogólnopolską. Policzek dla wszystkich kibiców". Radomiak musi grać na wyjeździe

- Radomiak jesienią 2020 roku zagra w Puławach. Kompromitacja Radomia na skalę ogólnopolską. 200-tysięczne miasto czekało 13 lat na 1. Ligę, a teraz musi grać na wyjeździe - napisał na Twitterze Szymon Janczyk, dziennikarz portalu Weszło, zajmujący się radomskim sportem. Radomiak na swoim stadionie nie będzie mógł grać z powodu braków infrastrukturalnych.

W czwartek Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Radomiakowi Radom licencję na grę w 1. Lidze. W ciągu tygodnia okaże się, czy zespół Dariusza Banasika, walczący cały czas o awans, otrzyma licencję na grę w Ekstraklasie.

Zobacz wideo Świetny występ Krzysztofa Piątka i niespodziewane zwycięstwo Herthy [ELEVEN SPORTS]

"Kompromitacja na skalę ogólnopolską". Radomiak nie zagra na własnym stadionie

Niezależnie od tego, w jakiej lidze w przyszłym sezonie grać będzie Radomiak, wiele wskazuje na to, że nie zagra na własnym stadionie, o czym poinformował Szymon Janczyk. - Radomiak jesienią 2020 roku zagra w Puławach. Kompromitacja Radomia na skalę ogólnopolską. 200-tysięczne miasto czekało 13 lat na 1. Ligę, a teraz musi grać na wyjeździe - napisał dziennikarz portalu Weszło. - Policzek dla wszystkich kibiców i niebywała sprawa...  - dodał. 

Radomiak nie otrzymał zgody na grę na własnym stadionie, ponieważ obiekt nie jest wyposażony w oświetlenie o odpowiednim natężeniu. Dlatego, w przypadku pozostania w 1. Lidze, zespół z Radomia będzie grał w Puławach. 

Jeżeli Radomiak wywalczy jednak awans do Ekstraklasy, będzie grał jeszcze gdzieś indziej. W przypadku rozgrywania meczów domowych na najwyższym szczeblu rozgrywek, zawodnicy trenera Banasika przeciwników podejmowaliby na stadionie Legii Warszawa. W czwartek przedstawiciele radomskiego klubu dostarczyli do siedziby PZPN dokumenty zawierające porozumienie z Legią. Jak poinformował portal echodnia.eu, wśród nich zabrakło jednego dokumentu do sprawozdania finansowego. Przedstawiciele Radomiaka muszą go dostarczyć w ciągu kilku dni. Inaczej klub nie otrzyma licencji na grę w Ekstraklasie.

Po 27 kolejkach 1. Ligi Radomiak zajmuje 4. miejsce w tabeli. Jeśli utrzyma swoją pozycję (albo spadnie nie niżej niż na 6. lokatę), zagra w barażach o awans. Zespół z Radomia wciąż ma jednak spore szanse na zajęcie 2. miejsca, gwarantującego bezpośredni awans. Do niego traci bowiem zaledwie 5 pkt.

Przeczytaj także:

Więcej o: