Miedź Legnica zwolniła trenera! Kolejnego awansu już nie wywalczy

Dominik Nowak nie będzie już trenerem Miedzi Legnica. W poniedziałek 48-letni szkoleniowiec zakończy współpracę z pierwszoligowym klubem - napisał na Twitterze Janekx89, użytkownik Twittera, bardzo dobrze poinformowany w kwestiach polskiej piłki.

Po niecałych trzech latach przygoda Dominika Nowaka w Miedzi Legnica dobiega końca. 48-latek prowadził legnicki zespół od lipca 2017 roku. Wywalczył z nim awans do Ekstraklasy, a po sezonie spędzonym na najwyższym szczeblu, spadł do 1. ligi. Kolejnego awansu z Miedzią już jednak nie wywalczy.

Wpływ na zwolnienie Nowaka miały z pewnością ostatnie wyniki i pozycja Miedzi w tabeli. Prowadzony przez 48-latka zespół przegrał ostatnio z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (0:1). Od wznowienia rozgrywek po pandemii koronawirusa Miedź wygrała w lidze tylko raz, dwa razy przegrała i dwa razy zremisowała. W dodatku odpadła z Pucharu Polski, gdzie w ćwierćfinale okazała się gorsza od Legii Warszawa (1:2).

Nowak przez pracą w Miedzi pracował w czterech klubach. Były to Wigry Suwałki, Motor Lublin, Flota Świnoujście i Górnik Polkowice.

Przeczytaj także:

Więcej o: