Trener rozwiązał kontrakt z klubem z Fortuna 1. Ligi! "Sytuacja bardzo niepokoi"

Trener GKS-u Bełchatów, Artur Derbin rozwiązał kontrakt z klubem. Jest to kolejny problem zespołu, który od kilkunastu miesięcy zmaga się z problemami finansowymi.

GKS Bełchatów awansował na sezon 2019/2020 do Fortuna 1. Ligi, jednak od początku rozgrywek zmaga się z problemami finansowymi. Artur Derbin trenował zawodników GKS-u od kwietnia 2018 roku. Trener nigdy nie ukrywał problemów klubu.

GKS Bełchatów nie wypłaca pensji i wciąż szuka sponsora

Trener Artur Derbin już od co najmniej kilku dni otwarcie przyznaje, że GKS Bełchatów zmaga się z problemami finansowymi. W jednym z wywiadów, którego udzielił po treningu zespołu, przyznał, że sytuacja jest bardzo ciężka i nie zmienia się od 2018 roku. 

Zobacz wideo Co z obecnością kibiców na meczach ekstraklasy? Premier: Pracujemy nad protokołami

- Te problemy dotykały nas jeszcze w poprzednim sezonie ligowym. Ale mimo wszystko celowość pracy sprawiła, że osiągnęliśmy fajny wynik. Niestety, brak sponsora powoduje, że kryzys się pogłębia. Nas ta sytuacja bardzo niepokoi. Nie wiemy, czy GKS Bełchatów za 2 miesiące nadal będzie na szczeblu centralnym. A patrzę na infrastrukturę, cel szkoleniowy, wszystko jest na bardzo dobrym poziomie - opowiadał na antenie "Weszło FM" Artur Derbin.

GKS Bełchatów pod wodzą trenera Artura Berdina awansował z II do I Ligi. W obecnym sezonie beniaminek, z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową, uplasował się na 15. miejscu w tabeli. Pod nieobecność trenera Berdina, drużyną zajmować się będą asystenci Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał oraz Sebastian Łukiewicz. 

Fortuna 1. Liga wznawia rozgrywki 2 czerwca. GKS Bełchatów zagra tego dnia w ramach 23. kolejki z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18:10. 

Więcej o: