Kluczowe mecze w walce o awans będzie można obejrzeć w TVP. Znamy plan transmisji

II liga wraca do telewizji publicznej. Piłkarze zagrają ponownie 3 czerwca, a mecze będą transmitowane na antenie TVP. Które spotkania będzie można obejrzeć w telewizji?

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca II liga. Do rozegrania pozostało dwanaście kolejek. W pierwszych meczach, które zaplanowano w ciągu najbliższych trzech tygodni czerwca zagra ze sobą czołówka tabeli. Wśród nich zobaczymy mecze:

  • w 23. kolejce GKS Katowice - Górnik Łęczna (03.06; godz. 20:05)
  • w 24. kolejce Stal Rzeszów - Widzew Łódź (07.06; godz. 13:05)
  • w 25. kolejce Resovia Rzeszów - Górnika Łęczna (14.06; godz. 13:05)
Zobacz wideo Nowy trener Arki: Ludzie szukają drugiego dna w mojej nominacji

Powraca II liga w piłce nożnej, walka o pierwsze miejsce w tabeli

Plan PZPN-u zakłada zakończenie rozgrywek po 30 czerwca. Obecnie w tabeli II ligi prowadzi Widzew Łódź, który ma 47 pkt. na koncie. Na pozycji wicelidera z pięcioma punktami straty uplasował się Górnik Łęczna, trzecia jest Resovia Rzeszów (41 pkt), a czwarty GKS Katowice (41 pkt). 

Do Fortuna 1. Ligi pewny awans mają zapewnione pierwsze dwie drużyny w tabeli. Miejsca 3-6 zagrają w barażach. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w obecnej sytuacji szóste miejsce w tabeli, z dorobkiem 33 pkt zajmuje Bytovia Bytów. Możliwość bezpośredniego awansu do strefy barażowej mają cztery drużyny, które mają zbliżoną ilość punktów. Wśród nich znajduje się następny przeciwnik Bytowian, Znicz Pruszków (30 pkt). 

Więcej o: