Dariusz Dudek stracił pracę! Jest oficjalny komunikat klubu

Dariusz Dudek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zarząd pierwszoligowego klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z 45-latkiem. "Głównym powodem decyzji klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami" - czytamy na stronie internetowej Zagłębia.

Na 11 meczach zakończyła się druga kadencja Dariusza Dudka w roli trenera Zagłębia Sosnowiec. Pierwszoligowy klub we wtorek poinformował, że zakończył współpracę z 45-letnim szkoleniowcem.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Dudek odchodzi z Zagłębia. Powód? Pieniądze

Odejście Dudka związane jest z rozbieżnościami finansowymi, o jakich klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej. "Głównym powodem decyzji Klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami, tak duże, by nie podejmować negocjacji. Jednocześnie zarząd wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem, dlatego z dniem 28.04.2020 trener Dariusz Dudek został odsunięty od pracy z I zespołem" - czytamy na stronie internetowej Zagłębia.

Wspomniane rozbieżności finansowe mogą dotyczyć nowego kontraktu Dudka. Obecny kończy się bowiem 30 czerwca. Nieporozumień w kwestiach pieniędzy było jednak więcej. Przede wszystkim trener Zagłębia nie zgodził się na obniżkę pensji, którą wprowadzono w klubie w związku z przerwaniem rozgrywek przez pandemię koronawiursa. 

- Czeka nas na pewno wiele pracy zarówno na boisku jak i w obszarze skautingu. Nowa osoba albo zaakceptuje obecne propozycje tego działu co do wzmocnień, a może je skoryguje albo po prostu uzna ze zbędne. Nie chcemy latem działać nerwowo. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, stąd taka decyzja. Trenerowi Dudkowi jeszcze raz dziękujemy za awans w sezonie 2017/18 i życzymy powodzenia w dalszej pracy - cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu powiedział Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

Przeczytaj także:

Więcej o: