Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera dopingowa w polskiej piłce nożnej! Siedmiu piłkarzom grozi dyskwalifikacja

Siedmiu zawodników Pogoni Siedlce jest podejrzanych o stosowanie dopingu. Polska Agencja Antydopingowa wszczęła postępowanie w tej sprawie. Śledztwo prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

 - Polska Agencja Antydopingowa informuje, iż wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez 7 zawodników piłki nożnej należących do Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce - czytamy w komunikacie. Jak informuje "Przegląd Sportowy", zawodnikom grożą cztery lata dyskwalifikacji. Nie podano, o jakich konkretnie piłkarzy chodzi. 

O jakim trenerze marzył Krzysztof Piątek? "Świeciły mu się oczy":

Zobacz wideo

Prokuratura wszczęła śledztwo 

Agencja przekazała także akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Ta druga wszczęła śledztwo dotyczące narażenia zawodników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych. Mowa o czynie z art. 160 § 1 kk w zbiegu z art. 48 ust. 2 ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kodeksu karnego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Jednocześnie miejscowa policja weszła do budynków należących do Pogoni Siedlce i zabezpieczyła przedmioty, które mogą stanowić dowód w sprawie, m.in. dokumenty medyczne. Polska Agencja Antydopingowa pobrała także materiały do badań kontrolnych.