Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Beniaminek sensacyjnym liderem I ligi! Niesamowity ścisk w tabeli

Radomiak Radom został liderem I ligi po 9. kolejce. Piłkarze Dariusza Banasika awansowali na pierwsze miejsce po zwycięstwie 2:1 nad Zagłębiem Sosnowiec. I liga podobnie jak w poprzednich sezonach, tak i w tym jest niezwykle wyrównana.
Zobacz wideo

Dziewiąta kolejka I ligi udała się tym, którzy mierzyli się ze swoimi klubami: najpierw Szymona Sobczak dał zwycięstwo Stomil nad Stalą Mielec, której piłkarzem był jeszcze pół roku temu. Zespół z Olsztyna awansował na chwilę na pozycję lidera, ale szybko ustąpił miejsca Radomiakowi Radom, który wygrał z Zagłębiem Sosnowiec po golu Mateusza Cichockiego, byłego piłkarza klubu z Górnego Śląska. Można wymieniać dalej: Warta Poznań w ostatnich minutach wywalczyła remis z Bruk-Betem, bo rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Kupczak – niedawno piłkarz Termaliki. Tym samym Bruk-Bet, który rozpoczął sezon od trzech zwycięstw, następnie nie wygrał w pięciu kolejkach z rzędu i jest już w dolnej połowie tabeli.

Lider ma tylko sześć punktów więcej niż piętnasty zespół w tabeli

Po dziewięciu kolejkach niespodziewanym liderem I ligi został Radomiak Radom. Beniaminek ma 17 punktów po dziewięciu meczach. Za nim z 16 punktami jest Stomil. Tyle samo ma Stal Mielec, tyle że piłkarze Artura Skowronka rozegrali jeden mecz mniej. Podobnie jak kolejne w tabeli - Warta Poznań i Podbeskidzie B-B, oba kluby mają po 14 punktów.

Aż do strefy spadkowej panuje dobrze znany pierwszoligowy ścisk – dziesiąta Chojniczanka Chojnice ma tyle sama punktów, co piętnasty GKS Bełchatów (11 punktów). W strefie spadkowej są Olimpia Grudziądz (9 punktów), Chrobry Głogów (4 punkty) i Odra Opole (3 punkty).

Wyniki dziewiątej kolejki I ligi:

  • Bruk-Bet Termalica – Warta Poznań 1:1
  • GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 1:0
  • GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1
  • Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1
  • Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec 2:1
  • Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:1
  • Stomil Olsztyn – Stal Mielec 1:0
  • Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 3:0

W niedzielę o godz. 12.45 Miedź Legnica zagra z Olimpią Grudziądz.