Kapitan ŁKS-u Łódź złapany na dopingu? Klub wydał oświadczenie i czeka na próbkę "B"

Kapitan ŁKS-u Łódź Michał Kołba został złapany na dopingu. Klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że wstrzyma się z decyzją odnośnie do przyszłości piłkarza do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.
Zobacz wideo

Michał Kołba to 27-letni bramkarz ŁKS-u Łódź, beniaminka ekstraklasy. W tym sezonie zagrał we wszystkich siedmiu meczach ligowych, w których puścił 13 goli i zachował jedno czyste konto. Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie, próbka A badania dopingowego przyniosła pozytywny wynik. ŁKS czeka jednak na badania próbki B, nim podejmie decyzję odnośnie przyszłości zawodnika.

ŁKS Łódź: Przez ostatnie lata Kołba był wskazywany jako wzór profesjonalizmu

Swoją postawą przez ostatnie lata Michał Kołba zasłużył na to, aby wstrzymać się z ferowaniem jakichkolwiek wyroków do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza że w naszym kraju jednym z fundamentów systemu prawnego jest reguła domniemania niewinności. Wszyscy mamy nadzieję, że pobrana do badań próbka B wykaże, iż w organizmie piłkarza, który przez ostatnie lata wskazywany był za wzór profesjonalizmu, nie znajdują się żadne substancje widniejące na liście substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową

- napisał klub w oficjalnym komunikacie. Kołba jest wychowankiem ŁKS-u, w przeszłości występował również w takich klubach jak Chojniczanka Chojnice, Tur Turek, Calisia Kalisz, Bałtyk Koszalin czy Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Do łódzkiego klubu wrócił w 2015 roku.

Więcej o: