Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mariusz Rumak po zwolnieniu z Odry Opole. "Tylko tak mogłem to skwitować"

- Przed meczem zaczepił mnie jeden z taksówkarzy. Opuścił szybę i powiedział, że trzyma kciuki, bo to co się dzieje, to jest jakiś skandal. Kiedy ja dowiedziałem się o ultimatum, to zacząłem się uśmiechać. Tylko tak mogłem to skwitować - mówił Mariusz Rumak po bezbramkowym remisie z Radomiakiem.
Zobacz wideo

Odra Opole zremisowała z Radomiakiem Radom 0:0, a Mariusz Rumak przestał pełnić funkcję pierwszego trenera. 42-latek nie spełnił warunków zawartych w kuriozalnym oświadczeniu, które pierwszoligowy klub opublikował w czwartek w mediach społecznościowych. - Zawsze jest tak, że to trener zbiera cięgi. Tak musi być, bo odpowiada za wyniki. W Opolu jest wielu ludzi dobrej woli, którzy wierzą w ten zespół i mu kibicują. Chcę im za to podziękować. Jestem przekonany, że Odra będzie silna i stabilna. Pewien plan został założony, potężne zmiany, ale niestety w życiu trenera czasem jest tak, że na wynik trzeba poczekać - mówił Rumak na pomeczowej konferencji prasowej.

Mariusz Rumak: Tylko tak mogłem to skwitować

- Przed meczem zaczepił mnie jeden z taksówkarzy. Opuścił szybę i powiedział, że trzyma kciuki, bo to co się dzieje, to jest jakiś skandal. Kiedy ja dowiedziałem się o ultimatum, to zacząłem się uśmiechać. Tylko tak mogłem to skwitować. Jeżeli umawiamy się na projekt to go zróbmy, a nie stawiajmy jakieś wymagania na konkretne mecze. Powiedziano mi, że wyglądamy podobnie jak GKS Katowice. Nie! Wyglądamy podobnie jak Cracovia w poprzednim sezonie. Bo wszystko to kwestia perspektywy. Czy patrzysz negatywnie, czy patrzysz pozytywnie? - dodał 42-letni szkoleniowiec.

Poza Rumakiem z klubu odeszli również dyrektor sportowy Dariusz Motała i fizjolog Marcin Andrzejewski. Funkcję pierwszego trenera Odry Opole przejął Piotr Plewnia.- Dziękuję wszystkim. To była dla mnie wielka lekcja. Wyciągnę z niej wiele wniosków. Życzę wszystkim, żeby w Opolu zaczęto pozytywnie patrzeć na piłkę, a wtedy Odra pójdzie do przodu - przyznał Mariusz Rumak.

W sześciu meczach nowego sezonu klub z Opola zdobył dwa punkty i jest na przedostatnim miejscu w tabeli pierwszej ligi. Mariusz Rumak pracował w Odrze od 14 maja 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (17)
Mariusz Rumak po zwolnieniu z Odry Opole. "Tylko tak mogłem to skwitować"
Zaloguj się
 • robertza

  Oceniono 6 razy 6

  Rumak nie prowadził Odry od wczoraj . Odra pod jego wodzą grała fatalnie i punktowała fatalnie nie tylko w tym sezonie Pod jego wodzą niebiesko-czerwoni rozegrali ok 40 meczów na zapleczu elity. Sześć aktualnego sezonu, Przez ten czas jego podopieczni z Opola przegrali aż 20 przegrali. Stracili przy tym ponad 70 goli. Więc chyba nikt się nie dziwi że został zwolniony tylko czemu tak późno .

 • itsgettingcolder

  Oceniono 6 razy 6

  Pamiętam go ze Śląska - to był najgorszy Śląsk jaki w życiu oglądałem. Że też ktoś się jeszcze nabiera na pana Rumaka. Pewnie zaraz znajdą się następni naiwni.

 • Jarek Rzewuski

  Oceniono 4 razy 4

  No nareszcie! Kibice w Opolu od bardzo dawna nie mogli się doczekać dymisji tego Pana. To cud że zarząd klubu ciągnoł tą farsę tak długo. Pan Rumak w bardzo szybkim tempie zniszczył dorobek swego poprzednika. A jedyne co mu wyszło Odrze to konferencje prasowe...

 • mateo292

  Oceniono 3 razy 3

  Rumak robi dobra minę do złej gry.
  był jest i będzie beznadziejnym trenerem.
  to jego koniec i dobrze

 • krowiak_podwiniety

  Oceniono 4 razy 2

  Podanie Rumak proszę się nie przejmować tylko robić to co Pan umie najlepiej - trenować. Odra jeszcze po prostu nie dorosła do Pana geniuszu. Tylko obawiam się że może być Panu teraz trudno znaleźć pracodawcę :) Niestety Pana myśl trenerska przerosła swoją epokę.

 • camtra

  Oceniono 2 razy 2

  Dołączy do komentatora Podolińskiego w TVP będą razem sławić polską myśl szkoleniową przy tym nie kaleczyć zawodu trenera kopanej :)

 • pablovsky44

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy był w Lechu to był to najgorszy kolejorz dekady. Ten facet to trenerski antytalent.

 • krowiak_podwiniety

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję wrócić Rumakowi do szkolenia juniorów - tam można (a nawet trzeba!) bawić się w piękną grę, koronkowe podania, kiwki itd. W drużynie seniorów jednak jest ogromne parcie na wynik i tego wszyscy oczekuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX