Kolejne zmiany w Widzewie Łódź. Nowa prezeska wyznaczyła cel dla klubu

Jakub Kaczorowski przestał pełnić funkcję prezesa Widzew Łódź. Na stanowisku zmieniła go Martyna Pajączek, która podkreśliła, że celem klubu na najbliższy sezon jest awans do pierwszej ligi.

Widzew Łódź zakończył sezon II ligi dopiero na piątym miejscu, przez co stracił szanse na awans na zaplecze ekstraklasy. Z tego powodu zwolniono trenera Jacka Paszulewicza oraz pożegnano się z siedmioma zawodnikami pierwszej drużyny: Maciejem Humerskim, Dario Kristo, Michałem Millerem, Simonasem Pauliusem, Danielem Świderskim, Tomaszem Wełną i Markiem Zuziakiem. We wtorek poinformowano, że nową prezeską klubu została Martyna Pajączek. Wiceprezesem Widzewa został Piotr Szor.

Zobacz wideo

Nowa prezeska wyznaczyła cel. Widzew Łódź ma awansować do pierwszej ligi

- Widzew jest klubem wyjątkowym. Nikt nie wymyślił drugiego klubu tak otwartego na kibiców. Jest to ogromne wyzwanie menedżerskie, ale i olbrzymi potencjał, z którego można zrobić coś wielkiego. Mam nadzieję, ze dzięki mojemu doświadczeniu uda się zrealizować ten duży projekt. Chciałabym, żeby - oprócz grania w piłkę - Widzew robił dużo fajnych rzeczy, które będą cieszyć kibiców. Oczywiście na początku potrzebne są pewne porządki. Pracę z Widzewem wstępnie zaplanowałam na dwa lata. Najpierw pewne rzeczy trzeba sprawdzić i zaplanować, później - realizować, by klub był prężnie działającą maszyną - oświadczyła Pajączek, dodając, że celem klubu jest awans do pierwszej ligi.

W latach 2011-18 Pajączek była prezesem Miedzi Legnica (2011-2018). Dodatkowo, w latach 2012-16, była ona też członkinią komisji rewizyjnej PZPN, a od 2016 roku zasiada w zarządzie PZPN-u. W tym samym roku objęła również funkcję prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA