Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w GKS-ie Katowice. Odchodzi 8 piłkarzy, w tym Jakub Wawrzyniak

Po tym, jak GKS Katowice pożegnał się z I ligą, w klubie zapadły pierwsze decyzje kadrowe. Z klubem pożegna się aż 8 piłkarzy, w tym były zawodnik Legii Jakub Wawrzyniak oraz młodzieżowi reprezentanci Polski, którzy przed sezonem dołączyli do drużyny w ramach wypożyczenia.
Zobacz wideo

GKS Katowice zakończył sezon 2018/2019 na 17 miejscu i spadł do II ligi. Po tak rozczarowującym wyniku, władze śląskiego klubu zdecydowały o „wietrzeniu” szatni. Z drużyną pożegna się aż 8 zawodników. Wygasające wkrótce umowy Jakuba Wawrzyniaka i Krzysztofa Barana nie zostaną przedłużone. GKS postanowił też rozwiązać kontrakty z: Mariuszem Pawełkiem, Wojciechem Lisowskim i Grzegorzem Piesio.

Rewolucja w GKS-ie Katowice. Odchodzi 8 piłkarzy, w tym Tymoteusz Puchacz i Adrian Łyszczarz

Kierownictwo „GieKSy” pożegna się też z zawodnikami, którzy przebywali w klubie na zasadzie wypożyczenia. Bartosz Śpiączka powróci więc do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Tymoteusz Puchacz ponownie zamelduje się w Lechu Poznań, a Adrian Łyszczarz dołączy do drużyny Śląska Wrocław

Dwaj ostatni zawodnicy znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski U-20 na młodzieżowe mistrzostwa świata. Puchacz wystąpił w 3 spotkaniach, a Łyszczarz wybiegał na boisko dwukrotnie. 

Przypomnijmy, że po spadku GKS-u do II ligi z funkcję trenera przestał pełnić Dariusz Dudek.