Były trener Lecha Poznań znalazł pracę. Przejął klub w pierwszej lidze

Ivan Djurdjević został nowym trenerem Chrobrego Głogów. Strony podpisały kontrakt obowiązujący przez dwa lata - informuje oficjalna strona pierwszoligowego klubu.

Nieco ponad pół roku. Tyle trwało bezrobocie Ivana Djurdjevicia. W poniedziałek były trener Lecha Poznań został ogłoszony jako nowy trener Chrobrego Głogów. Strony podpisały kontrakt obowiązujący przez dwa lata - informuje oficjalna strona pierwszoligowego klubu. Chrobry w tym sezonie do końca walczył o utrzymanie. Ostatecznie sezon zakończył na 14. miejscu. Kiepskie miesiące w wykonaniu piłkarzy poskutkowały zwolnieniem Grzegorza Nicińskiego. 

Zobacz wideo

42-letni Djurdjevic pochodzi z Belgradu, ale posiada też obywatelstwo polskie, bo w naszym kraju przebywa od ponad 10 lat. Jest młodym szkoleniowcem, który w 2013 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej, był przygotowywany na szkoleniowca pierwszej drużyny Lecha Poznań. Od razu zaczął pracę w Akademii Lecha prowadząc zespół U-19, a od 2015 roku będąc trenerem zespołu rezerw Kolejorza i zajmując z nim kolejno trzecie, drugie i czwarte miejsce w rozgrywkach trzeciej ligi.

Przebywał też na stażach w zagranicznych klubach, m.in. w Villareal, Sportingu Lizbona, FC Basel czy Atletico Madryt. 17 maja 2018 roku został zaprezentowany jako szkoleniowiec pierwszej drużyny Lecha. Na tej funkcji pracował do listopada, a w tym czasie zespół pod jego wodzą zanotował dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dziesięć porażek - przypomina oficjalna strona Chrobrego.

Więcej o: