Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wszystko już jasne! ŁKS Łódź z awansem do Lotto Ekstraklasy!

ŁKS Łódź pokonał GKS Jastrzębie 2:0 i na dwie kolejki przed końcem Fortuna 1 Ligi jest już pewny awansu do Lotto Ekstraklasy. ŁKS wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej po siedmiu latach przerwy.
Zobacz wideo

ŁKS Łódź wygrał mecz 32. kolejki Fortuna 1 Ligi i zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Zawodnicy Kazimierza Moskala pewnie pokonali GKS Jastrzębie po dwóch bramkach Łukasz Sekulskiego. ŁKS dołączył zatem do Rakowa Częstochowa, który awans zapewnił sobie już kilka kolejek temu. 

Raków Częstochowa jest liderem ligi i po 32 kolejkach ma 69 punktów. ŁKS zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 65 punktów. Trzecia jest Stal Mielec (58 punktów), która właśnie straciła szansę na awans do Ekstraklasy. 

W 2011 roku ŁKS wrócił do Ekstraklasy, ale po zaledwie jednym sezonie z niej spadł. W 2013 roku ŁKS wycofał się z rozgrywek I ligi z powodu  problemów finansowych, na skutek czego w kolejnym sezonie rozpoczął grę od IV ligi. W 2014 roku udało im się awansować do III ligi, w 2017 roku zaliczyli awans do II ligi, a w 2018 roku awans do I ligi. W ostatnim sezonie drużyna Kazimierza Moskala imponowała dobrą grą w piłkę, a drużynę po prostu znakomicie się oglądało.