Dwukrotny mistrz Polski o krok od powrotu do ekstraklasy! Będzie miał nowy, piękny stadion

ŁKS Łódź ograł w sobotę Raków Częstochowa 2:0 i jest o krok od awansu do ekstraklasy. Drużyna Kazimierza Moskala może świętować awans już w niedzielę. Stanie się tak, jeżeli Stal Mielec przegra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Mecz o godz. 20.
Zobacz wideo

ŁKS Łódź wygrał w sobotę w wielkim hicie 1. ligi z Rakowem Częstochowa i ma już 62 punkty po 31 meczach. To aż o 10 punktów więcej od trzeciej w tabeli Stali Mielec. Jeżeli drużyna Artur Skowronka przegra w niedzielę z Chrobrym Głogów (godz. 20), ŁKS będzie mógł świętować awans do ekstraklasy już w niedzielę. Na trzy kolejki przed końcem sezonu.

ŁKS Łódź to jeden z najstarszych polskich klubów. Zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (1958 i 1998) oraz raz Puchar Polski (1957). Łódzki Klub Sportowy zajmuje również 6. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy. Ostatni raz w ekstraklasie grał w sezonie 2011/2012. Rok później wycofał się z rozgrywek 1. ligi po 22. kolejce i wylądował w czwartej lidze. Od tego momentu zaczęła się wielka odbudowa, która - wszystko na to wskazuje - zakończy się powrotem do najlepszej ligi w Polsce. W ostatnich trzech kolejkach ŁKS zagra z: GKS-em 1962 Jastrzębie (wyjazd), Chojniczanką Chojnice (dom) i Odrą Opole (wyjazd).

ŁKS Łódź będzie miał nowy stadion

Stadion ŁKS-u Łódź ma obecnie jedną trybunę, ale wszystko wskazuje na to, że klub doczeka się rozbudowy obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała we wtorek, że miasto dołoży pieniądze potrzebne na rozbudowę obiektu. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na dobudowanie trzech trybun został unieważniony, ponieważ oferty były dużo wyższe od 95 mln zł przeznaczonych na ten cel przez miasto - informował łódzki oddział "Gazety Wyborczej". W drugim przetargu rozbudowę stadionu najniżej wyceniła firma Mirbud - 129 mln zł.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała już, że miasto dołoży brakujące pieniądze. Według prezydent Zdanowskiej wniosek o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy wpłynie do rady miejskiej najpóźniej 8 maja. Jeśli decyzja radnych będzie pozytywna, w połowie lipca powinna zostać podpisana umowa. Nowe trybuny mają powstać w ciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Więcej o: