Zasłużony polski klub coraz bliżej powrotu do ekstraklasy! Marcin Gortat zachwycony

ŁKS Łódź wygrał już czwarty mecz na wiosnę! Tym razem pokonał 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała i przybliżył się do awansu do ekstraklasy. Swojemu ulubionemu klubowi pogratulował Marcin Gortat.
Zobacz wideo

ŁKS Łódź prowadzony przez Kazimierza Moskala kapitalnie spisuje się w rundzie wiosennej piłkarskiej pierwszej ligi. Pokonał na wyjeździe 1:0 Stal Mielec i wygrał u siebie trzy spotkania po 3:0 - z Garbarnią Kraków, Wartą Poznań i teraz z Podbeskidziem. Jednego z goli strzelił Rafał Kujawa, który z dziewięcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem ligi. ŁKS na dziewięć kolejek przed końcem zajmuje drugie miejsce w tabeli z 49 punktami - traci dziewięć punktów do prowadzącego Rakowa Częstochowa i ma odpowiednio osiem oraz dziewięć punktów przewagi nad Stalą Mielec i Sandecją Nowy Sącz (obie ekipy mają rozegrane o jedno spotkanie mniej). Do ekstraklasy awansują dwie najlepsze ekipy, a ŁKS znajduje się w znakomitej sytuacji przed decydującym fragmentem sezonu. 

Marcin Gortat gratuluje ŁKS-owi Łódź

Kolejnego zwycięstwa pogratulował ŁKS-owi Marcin Gortat. Najlepszy polski koszykarz kibicuje ŁKS-owi od dziecka, w przeszłości trenował tam piłkę nożną. ŁKS to dwukrotny mistrz Polski, zajmuje 6. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy. W 2012 roku klub spadł z ekstraklasy, a po roku wycofał się z rozgrywek pierwszej ligi ze względu na problemy finansowe, po których wylądował w czwartej lidze. W 2017 roku awansował do drugiej ligi, natomiast obecnie jest beniaminkiem pierwszej ligi.

Więcej o: