Jarosław Królewski pomoże uratować kolejny polski klub po Wiśle Kraków?

Stomil Olsztyn jest poważnie zadłużony. Pomocną dłoń wyciągnie mu Jarosław Królewski, biznesmen, który uratował Wisłę Kraków.
Zobacz wideo

Stomil występuje aktualnie w 1. lidze (16. miejsce na 18 drużyn). W latach 1994-2002 zespół z Olsztyna grał przez osiem sezonów w Ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. To najbardziej utytułowany klub piłkarski z Warmii i Mazur. Ale w klubie nie brakuje problemów. Stomil jest zadłużony na cztery miliony złotych, dlatego zimą klub opuściło aż 12 piłkarzy. Aby zespół był w stanie przygotować się do rundy wiosennej kibice musieli zrobić zrzutkę.Teraz trwają poszukiwania inwestora. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że zostanie nim Sabri Bekdas, ale temat upadł. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Chęć pomocy Stomilowi Olsztyn zgłosił Jarosław Królewski, który szuka inwestora.

Królewski pomógł Wiśle Kraków

Królewski w podobny sposób pomógł Wiśle Kraków. Kilka tygodni temu Biała Gwiazda sprzedała akcje kibicom (około 4-5 procent akcji klubu). - Od początku wiedzieliśmy, że chcemy skorzystać z crowdfundingu. Ta zbiórka była tak oczywista, że nawet nie ma co szukać autora pomysłu. Nie ma tu ryzyka. Jest tylko szansa: dla tych, którzy chcieliby pomóc Wiśle, ale nie są gotowi do wyłożenia ogromnych kwot - mówił Sport.pl Jarosław Królewski, przedsiębiorca pomagający Wiśle Kraków

Więcej o: