Wyjątkowa 17. kolejka 1. Ligi. Dużo goli i zero kompromisów

To była niewątpliwie wyjątkowa kolejka 1. ligi. Na boiskach zaplecza Ekstraklasy zobaczyliśmy aż 26 bramek. W żadnym ze spotkań nie padł bezbramkowy remis.

26 bramek w jednej kolejce to trzeci wynik pod względem liczby goli w tym sezonie. Jak dotąd najwięcej bramek padło w 8. kolejce – 30. W 6. i 9. natomiast piłka wpadała do siatki 29 razy. Najwięcej bramek w 17. kolejce zobaczyli kibice w Łodzi – aż sześć.

>>> Raków liderem na półmetku. Podsumowanie 17. kolejki

17. kolejka to także gol niespełna 16-letniego Kacpra Sadłochy ze Stali Mielec. Młody zawodnik ustalił wynik sobotniego meczu ze Stomilem Olsztyn, strzelając gola na 4:0. W chwili pojawienia się na boisku miał dokładnie 15 lat i 337 dni!

W Nowym Sączu kibice zobaczyli natomiast najszybciej strzeloną bramkę w historii Fortuna 1 Ligi. Autorem gola został Mateusz Klichowicz z Sandecji Nowy Sącz. Napastnik "Biało-czarnych" potrzebował na strzelenie bramki zaledwie 16 sekund! Wcześniej rekord ten należał do Vladislavsa Gutkovskisa z Bruk-Bet Termaliki, który pokonał bramkarza Puszczy Niepołomice w 18 sekundzie meczu.

>>> Taktyczne podsumowanie weekendu. Nieodstawianie nogi popłaca

Więcej o: