Miał być awans, a jest kolejny spadek. Górnik Łęczna w II lidze

Były zapowiedzi szybkiego powrotu do Lotto Ekstraklasy. Jednak zamiast tego Ruch Chorzów i Górnik Łęczna zaliczają kolejny spadek.

Władze Górnika Łęczna na początku sezonu zapowiadały szybki powrót do Ekstraklasy. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i zamiast awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, klub musiał do końca bić się o utrzymanie w Nice I Lidze. Po porażce w ostatniej kolejce z GKS'em Katowice było już wszystko jasne. Łęczna nie zagra nawet w barażach, które mogą dać utrzymanie (ale o tym za chwilę).

W słabym stylu z I Ligą pożegnał się Ruch Chorzów, który w kolejnym spotkaniu tego sezonu stracił 6 bramek, nie zdobywając jednocześnie żadnej.

Na miejscu barażowym znalazła się Pogoń Siedlce, która zremisowała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:1, co w obliczu wygranej Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów (1:0) oznacza, że zespół z Mazowsza znalazł się na 15. miejscu w tabeli.

Te miejsce powinno dać baraże. Jednak w obliczu zawirowań sponsorskich w Bytovii Bytów i wycofania się Drutexu z dalszego finansowania drużyny, może się okazać, że 15. zespół bezpośrednio utrzyma się w rozgrywkach, a 4. drużyna II Ligi czyli Garbarnia Kraków zagra na zapleczu ekstraklasy. Najbliższe dni będą kluczowe, zarówno dla Bytovii, a także dla układu tabeli, spadków i awansów w I oraz II lidze.

Wyniki

Chojniczanka Chojnice 4:0 Drutex Bytovia Bytów

6', 26' (karny) Tomasz Mikołajczak

45' Adam Ryczkowski

90' Wojciech Wilczyński (samobój)

Chrobry Głogów 0:1 Stomil Olsztyn

77' Marcin Stromecki

GKS Katowice 1:0 Górnik Łęczna

85' Łukasz Zejdler

Puszcza Niepołomice 1:1 Miedź Legnica

90' Rafał Mikulec
---
80' Paweł Zieliński

Raków Częstochowa 1:1 Pogoń Siedlce

50' Adam Czerkas
---
90' Dominik Kun

Stal Mielec 0:4 Podbeskidzie Bielsko-Biała

6', 38' Paweł Moskwik

13' (karny), 59' Paweł Tomczyk

Wigry Suwałki 6:0 Ruch Chorzów

5' Bartłomiej Kulejewski (samobój)

35' Mateusz Radecki

56' Mariusz Rybicki

58' Mateusz Spychała

73' Karol Mackiewicz

90' Patryk Sokołowski

Zagłębie Sosnowiec 0:2 GKS Tychy

55' Dawid Abramowicz

90' Łukasz Grzeszczyk

Więcej o: