Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Chorzów musi oddać miastu ponad 15 mln złotych w dwa tygodnie!

Ponad 15 mln złotych w dwa tygodnie musi oddać Ruch miastu Chorzów - poinformowała oficjalna strona śląskiego klubu.

W piątek Ruch otrzymał licencję na grę w I lidze. Chorzowianie uregulowali część z zaległości finansowych i w przyszłym sezonie rozgrywki mają zacząć w I lidze a nie jak im to groziło nawet w czwartej.

Problemy finansowe klubu jednak nie zniknęły. Co więcej, w związku z decyzją miasta, które żąda zwrotu ponad 15 mln złotych, mogą się one stać jeszcze poważniejsze, co pod ogromnym znakiem zapytania stawia przyszłość śląskiego klubu.

Poniżej pełna treść oświadczenia wydanego na oficjalnej stronie internetowej Ruchu.

"W poniedziałek 26 czerwca, w godzinach popołudniowych do Spółki wpłynęły pisma Prezydenta Miasta Chorzowa i Centrum Przedsiębiorczości Chorzów sp. z o.o. wypowiadające Ruchowi, bez zachowania terminu wypowiedzenia, umowy pożyczek zawartych 9 i 12 maja 2016 roku. Nadawcy zażądali spłaty, w ciągu 14 dniu, odpowiednio 3.217.244,33 zł oraz 12.081.517,81 zł wraz z odsetkami. Jako główny powód decyzji Prezydent Chorzowa i prezes CP podają wypłatę piłkarzom premii za sezon 2015/2016.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że o konieczności wypłaty premii miasto było na bieżąco informowane, a Spółka, zgodnie z obowiązującą umową między stronami, wystąpiła do miasta pisemnie z prośbą o wyrażenie zgody na tę wypłatę. Do dnia dzisiejszego miasto nie odpowiedziało na to pismo.

Dodatkowo, przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej, Pan Rafał Byrczek sprawujący w jego imieniu kontrolę nad finansami Spółki, brał udział, wraz z Prezesem Januszem Patermanem, w posiedzeniach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, podczas których komisja nie zostawiła żadnych wątpliwości co do konieczności wypłaty premii zapowiadając, że bez spełnienia tego warunku Ruch Chorzów zostanie zdegradowany do najniższej klasy rozgrywkowej.

W tej sytuacji, mając na uwagę dobro naszego Klubu, tak zasłużonego dla polskiej piłki, prezes i wiceprezes Zarządu podjęli decyzję o zapłaceniu z własnych środków m.in. tej premii. Pieniądze na wypłatę premii nie pochodziły z kasy Klubu, a tym bardziej z kasy miasta, które do tej pory z deklarowanych 3 mln zł nie przekazało Ruchowi ani złotówki.

Biorąc pod uwagę powagę sytuacji liczymy na zweryfikowanie przez miasto swojego stanowiska odnośnie wypowiedzenia umów i szybkie porozumienie w tej kwestii."

Więcej o:
Komentarze (29)
Ruch Chorzów musi oddać miastu ponad 15 mln złotych w dwa tygodnie!
Zaloguj się
 • Andrzej Duda

  Oceniono 8 razy 8

  żadne miasto nie powinno przykładać ręki do pomocy tej rozrywce dla kiboli, bandytów, rasistów i pospolitych przestępców.

 • rownowaznik

  Oceniono 10 razy 8

  A czym się ten Ruch tak zasłużył ? Występami w intertoto ?

 • rulz007

  Oceniono 10 razy 8

  Brawo Chorzów,niech się pożalą swoim przyjaciołom z Wisly Krakow..

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy 7

  gnoje nie oddają kasy, ale premie sobie przyznają

 • matadore1

  Oceniono 11 razy 7

  Faktycznie SZOKUJĄCE - był winny i ma oddać, dla ZŁODZIEJA (kf?) - SZOK

 • d1r3ct

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego miasto...tj. podatnik ma płacić za kopaninę...Kasa leci przez palce, kopacze zarabiają krocie - spoko, ale z kasy prywatnej, kasy kibiców, którzy sami płacą składki ;) Miasto może utrzymywać parki, otwarte siłownie, place zabaw etc.

 • xbozena

  Oceniono 3 razy 3

  ta hożofska patologia powinna już dawno iść na dno,i miejmy nadzieje że tak sie stanie.A miasto powinno podtrzymac swoją decyzje ,albo oddaja pieniądze albo kopac na hołdzie

 • artur-borubar

  Oceniono 5 razy 3

  No popatrz, dla Polaków oddawanie finansowych zobowiązań, pod którymi się podpisali to "kuriozalna sytuacji"... Trzeci świat. Jak już wyjdziemy z Unii Europejskiej to Unia Jedności Afrykańskiej powita nas z otwartymi rękami...

 • k. c.

  Oceniono 3 razy 3

  szkoda ludzi związnych z klubem (tej części co nie decyduje lub nie decydowała w poprzednich latach o finansach klubu), ale chyba zdrowiej by było jakby klub zaczął grać w IV lidze. Kibice (także tzw. kibole), którzy chodzą na mecze pewnie nadal by chodzili, a ci co robią zadymy nadal będą robić zadymy i ustawki niezależnie od poziomu ligi (no może teraz z podobnymi sobie z innych miast) - i może taki "zjazd" postawiłby klub "na nogi" finansowo a za parę lat byliby znów w extraskopanej, czego Ruchowi życzę :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX