Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

1. liga. Stal Mielec z walkowerami? PZPN rozpoczął postępowanie

Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął postępowanie w sprawie Borisa Milekica, obrońcy Stali Mielec. Katowicki "Sport" poinformował, że pobyt i gra Serba w Polsce była nielegalna.

- W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dot. możliwych nieprawidłowości przy legalizacji pobytu w Polsce i zatrudnienia w klubie Stal Mielec zawodnika Borisa Milekica, jak również ze złożonym przez klub Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi między drużynami Miedź Legnica – Stal Mielec, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w zakresie możliwości udziału zawodnika w meczach Nice 1 ligi, a klub Stal Mielec został zobowiązany do złożenia stanowiska w sprawie - czytamy na oficjalnej stronie związku.

- Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy - dodaje PZPN.

Najwięcej stracić na walkowerach Stali może aktualny wicelider 1. ligi Górnik Zabrze, który w wyniku kary dla rywali z Mielca spadłby z lokaty premiowanej awansem. Zyskać może za to czwarta obecnie w tabeli Miedź Legnica, której do awansu wystarczyłoby zwycięstwo w ostatniej kolejce z Sandecją. Do zamieszania doszłoby również na dole tabeli, gdzie do walczących o utrzymanie Bytovii Bytów i Wisły Puławy dołączyłyby zespoły Stomilu Olsztyn i właśnie Stali.

Losy finiszu rozgrywek 1. ligi leżą teraz w rękach Polskiego Związku Piłki Nożnej, a konkretnie Departamentu Rozgrywek Krajowych. Jego członkowie zweryfikują przypadek Milekicia i podejmą decyzję w kwestii ewentualnej kary wobec Stali.

Sam Milekić, jak wynika z informacji "Sportu", rozważa pozwanie swojego klubu. Do tej pory był przekonany, że przebywa w Polsce legalnie, a wszystkie formalności związane z jego pobytem zostały załatwione przez klub, o czym miał być przez działaczy zapewniany.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (35)
1. liga. Stal Mielec z walkowerami? PZPN rozpoczął postępowanie
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy 3

  To na tej samej zasadzie starostwa powiatowe wespół z państwową inspekcją pracy powinny nakazać rozbiórki wszystkich domów, przy których robotnicy byli zatrudniani "na czarno".

 • borys_heinza

  Oceniono 5 razy 3

  Logiczne są starania Tarasiewicza - na boisku z takim trenerem nie ma szans - to trzeba przy stoliku.
  Jestem pewien, że fakt iż Miedź Legnica jako jedyna złożyła protest - wynika z głębokiej analizy umiejętności trenerskich. Ból czterech liter, że nie dało się pokonać słabiutkiej Stali Mielec musi być ogromny - podobnie jak wstyd dla całej Legnicy z powodu takiej postawy.

 • borys_heinza

  Oceniono 4 razy 2

  Zastanawiam się kto jest gorszy Ojrzyński z Siemaszką czy Tarasiewicz z całą Miedzią.

 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 2

  To czy ten Serb ma w papierach jakąś pieczątkę czy jej nie ma, raczej nie wpłynęło na jego formę boiskową i jakość gry Stali, więc orzekanie walkowerów byłoby bardzo nie w porządku. Ktoś z administracji klubu czegoś ewidentnie nie dopatrzył, więc jedyną sankcją powinna być kara finansowa dla klubu i dyscyplinarne zwolnienie winnego.

 • Piotr Rusek

  Oceniono 1 raz 1

  fakt jest taki że ta liga powinna być typowo amatorska tym bardziej że większość meczy w rundzie wiosennej była ustawiona a chętnych do awansu mało a najbardziej ciekawa historia by była jakby tak All Stars Sosnowiec wylądował w tym momencie na drugim miejscu ciekawy byłbym kursu w sponsorze Ligii Fortunie i jakby jeszcze Tych strzeliły sobie samobója ale by się działo

 • rombud

  Oceniono 1 raz 1

  jest już komunikat - żadnego walkoweru nie będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX