Sandecja z nową gwiazdą? Trwają rozmowy z menadżerem Freddy'ego Adu. "Kwestia godzin"

Jak dowiedział się sport.pl Sandecja Nowy Sącz w najbliższym czasie powinna mieć jasność dotyczącą gry w klubie byłego gracza Benfiki Lizbona. Chodzi o pochodzącego z Ghany Freddy'ego Adu.

Sprawa podpisania umowy z klubem zależy nie tylko od badań medycznych zawodnika, ale też porozumienia w sprawie jego kontraktu. Menadżer Adu złożył własną propozycję, która teraz jest dyskutowana przez prowadzącego negocjację z polskiej strony Arkadiusza Aleksandra, Pełnomocnika Zarządu Sandecji ds. Sportowych. Jak zapewniły nas osoby zaangażowane w operację wszystko powinno być jasne "w ciągu najbliższych godzin"

Wielki talent

27-letni Amerykanin pochodzący z Ghany ma dość rozbudowane piłkarskie CV. Swoją przygodę z piłką zaczynał w DC United. Trenował tam m.in. pod okiem Piotra Nowaka. Za swoją grę MLS był bardzo chwalony. Został zresztą najmłodszym zdobywcą bramki w historii ligi. Uznawano go wtedy za jeden z największych talentów piłkarskich na świecie. Po krótkim epizodzie w Real Salt Lake wyjechał do Europy. Występował m.in. w Benfice Lizbona, AS Monaco, Arisie Saloniki czy Riezasporze, chociaż nie zrobił w tych klubach wielkiej kariery. Ostatnio wrócił do Ameryki i był zawodnikiem Tamba Bay Rowdies. Od stycznia pozostawał bez klubu. W swojej karierze występował też w narodowej reprezentacji USA oraz jej kadrach młodzieżowych.

Mistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk w drużynie Sport.pl!

Więcej o: