Poseł o Termalice Bruk-Bet: Tak powinna wyglądać polska piłka

10 czerwca Józef Rojek, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Tarnowa, złożył oświadczenie (niewygłoszone) w Sejmie na temat... beniaminka ekstraklasy.

"Ponieważ mam zaszczyt reprezentować ziemię tarnowską, jestem dumny, że nasza drużyna, z miejscowości, która liczy 750 mieszkańców, przez pięć sezonów grała w pierwszej lidze, a w sezonie 2015/2016 zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po zwycięstwie z drużyną Pogoni Siedlce Termalica pobiła swego rodzaju rekord - została klubem z najmniejszej miejscowości w historii ekstraklasy" - podkreśla Rojek.

W oświadczeniu zaznacza, że działalność Krzysztofa i Marii Witkowskich, właścicieli Bruk-Betu, dotyczy też innych dziedzin życia w Niecieczy, m.in. budowy sali teatralnej z kinem 5D.

"Awans niecieczańskich słoników, tak popularnie mówi się o piłkarzach Termaliki, do elity polskich klubów piłkarskich jest dla mnie przykładem, jak powinna wyglądać polska piłka nożna. Sukces Termaliki, która przeszła drogę od LKS-u do ekstraklasy, pokazuje, jaką drogą powinny kroczyć inne kluby piłkarskie, by tym samym korzystać z zastosowanych w Niecieczy rozwiązań" - kontynuował poseł.

Całe oświadczenie można przeczytać na stronie sejm.gov.pl.

Więcej o: