I liga. Pewnie zwycięstwo Wigier Suwałki w meczu kontrolnym

Przygotowujący się do wiosennych zmagań w I lidze piłkarze Wigier Suwałki pokonali 5:0 w środę III-ligowy Płomień Ełk. Mecz rozegrano w hali w Mariampolu na Litwie.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Suwalczanie otworzyli wynik spotkania już w 8. minucie. Testowany Bartosz Żurek z III-ligowej Legii II Warszawa zagrał szybką piłkę do Dawita Makaradzego, a Gruzin wpakował futbolówkę do bramki Płomienia. Piłkarze Wigier podwyższyli prowadzenie w 30. minucie. Ponownie asystą popisał się Żurek, który obsłużył podaniem Makaradze, a ten po raz drugi zmusił do kapitulacji golkipera ełczan.

Wigry zwiększyły prowadzenie na początku drugiej połowy. W 53. minucie Mateusz Żebrowski skierował piłkę do siatki. Chwilę później Robert Hirsz zdobył czwartą bramkę. Wynik pojedynku w 80. minucie ustalił Maciej Wichtowski.

W spotkaniu z zespołem w Ełku nie mógł wystąpić Kamil Zapolnik, który ma problem ze stawem skokowym, oraz Maksims Rafalskis. Łotysz na treningu nabawił się urazu przywodziciela. Rehabilitację po kontuzji przechodzi jeszcze 25-letni Kamil Adamek.

W Mariampolu zagrał za to Kamil Lauryn, który powrócił do składu. W wyjściowej jedenastce pojawił się także Robert Hirsz, który okrasił swój występ golem. Zawodnik podpisał we wtorek półtoraroczny kontrakt z klubem. Przypomnijmy, że Hirsz od 16 stycznia przebywał na testach w suwalskiej drużynie.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Wigier rozegrają w najbliższą sobotę w Mariampolu. Rywalem podopiecznych trenera Zbigniewa Kaczmarka będzie miejscowa Suduva. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11.