Argentyńczyk myślał, że chce go Pogoń Szczecin. Trafił do Pogoni... Siedlce

I-ligowa Pogoń Siedlce we wtorek oficjalnie pozyskała 32-letniego Argentyńczyka Nico Chietino. Mało ważne? Ale śmieszne. A wszystko za sprawą tego, że wydaje się, że sam piłkarz przez długi czas myślał, że negocjuje z Pogonią Szczecin. Tą, która gra w Ekstraklasie.

Jeszcze 8 stycznia na hiszpańskim portalu hoy.es pojawił się artykuł o transferze Nico Chietiny z Meridy (czwarty poziom rozgrywkowy w Hiszpanii) do Pogoni Szczecin. Napisano, że to siódma drużyna polskiej Ekstraklasy, a grał w niej m.in. król strzelców MŚ Oleg Salenko. Sam piłkarz, który był mocno związany z Meridą, mówił: "Nie idę tam dla pieniędzy. Źle się z tym czuję, że odchodzę z Meridy, ponieważ czułem się tutaj jak nigdzie indziej. Brałem pod uwagę tylko grę w Meridzie albo powrót do Argentyny. W Hiszpanii nie chciałem grać nigdzie indziej. Niespodziewanie dostałem jednak szansę gry w polskiej Ekstraklasie, której nie chciałem zmarnować. To była najtrudniejsza decyzja w mojej karierze". Tę informację powieliły też niektóre polskie media.

Kibice Meridy widocznie bardzo cenili sobie swojego defensywnego pomocnika. Natychmiast zaczęli mu życzyć wszystkiego najlepszego w Pogoni Szczecin, a samemu klubowi gratulowali udanego transferu:

Kiedy sam zawodnik zorientował się, że pomyliły mu się Pogonie? A może po prostu nie chciało mu się prostować hiszpańskich mediów i gratulujących mu kibiców? Tego nie wiemy. Siedlce, podobnie jak Szczecin, nie leżą nad morzem, więc może nie jest to dla niego znacząca różnica. W każdym razie Chietino już oficjalnie jest w siedleckim klubie. I wygląda na zadowolonego!

Skąd Argentyńczyk w Pogoni?

Pogoń to beniaminek I ligi. Po rundzie jesiennej zajmują jednak przedostatnią lokatę, do miejsca barażowego tracą sześć punktów. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej pracę stracił trener Daniel Purzycki, a rozgrywki dokończył tymczasowy szkoleniowiec Bartosz Tarachulski. W styczniu nowym trenerem został Hiszpan Carlos Ferrer, który do tej pory był dyrektorem sportowym warszawskiej szkółki piłkarskiej Barcelony (FCB Escola Varsovia), wcześniej pełnił taką samą funkcję w Hongkongu. W samej Barcelonie w drużynach młodzieżowych pracował m.in. z Carlesem Puyolem, Gerardem Pique czy Andresem Iniestą.

Nowy trener chyba szybko odnowił swoje hiszpańskie kontakty, bo w Pogoni zameldowali się już oprócz Chietino, Hiszpan Chirri z Luceny i Argentyńczyk Luaces z argentyńskiego CA Americo Tesorieri.

Wideo z pożegnania Chietino w Meridzie:

Materiały partnera Nike Performance PHELON FG Korki Lanki white/blue lagoon/total crimson/black Nike Performance MERCURIAL LITE Nagolenniki hyper turqoise/hyper jade/white Nike Performance CLUB TEAM HARDCASE L Torba sportowa black