Sandecja i Bruk-Bet Nieciecza chcą przerwać kiepskie serie

W sobotę (godz. 18) Sandecja podejmuje ostatnią Olimpię Elbląg. Z kolei Bruk-Bet Nieciecza jako lider stracił impet. Zremisował trzy ostatnie spotkania, ale w niedzielę może przerwać złą passę. O godz. 11.30 podejmuje trzeci od końca KS Polkowice.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Przeciwnicy od kilku lat balansują między I a II ligą. Dziewięć lat temu osiągnęli sukces, o którym teraz marzą w podtarnowskiej wiosce. Awansowali do ekstraklasy, choć przed startem sezonu nikt na nich nie stawiał. Później jednak zapisali niechlubną kartę w historii, której nie zamierzają kopiować w Niecieczy. Zespół z Polkowic po roku spadł i szybko wyszło na jaw, że miejsce w elicie próbował obronić, kupując mecze. Zamieszany w korupcję był także w kolejnym sezonie. W sumie piłkarze grali w 40 ustawionych spotkaniach.

Z drużyną z ogona tabeli gra także Sandecja. Podejmie Olimpię Elbląg (sobota godz. 18), która jest ostatnia. Mimo to gospodarze nie mogą spodziewać się łatwego spotkania. - Paradoksalnie lepiej radzimy sobie w meczach z drużynami z czołówki - mówił kilka tygodni temu trener Robert Moskal. Jego słowa potwierdza statystyka - w siedmiu meczach z zespołami ze strefy spadkowej nowosądeczanie zdobyli tylko pięć punktów.

Najtrudniejszy mecz czeka Kolejarza, który w sobotę zmierzy się w Gdyni z Arką.

Dorota Rabczewska ma wyśpiewać Okocimskiemu awans do I ligi

Więcej o: