Rafał Zawiślan daje wygraną Kolejarzowi

Pomocnik stróżan zdobył dwie bramki w meczu z Flotą Świnoujście. Jego zespół wygrał w ostatnim meczu w tym roku i wyprzedził rywala.

Więcej o I lidze na krakow.sport.pl

Zawiślan w ostatnich tygodniach jest najlepszym strzelcem Kolejarza. W czterech meczach strzelił pięć goli. Więcej niż przez poprzednie półtora roku gry w I lidze. W Stróżach muszą żałować, że w grudniu kończy się jego wypożyczenie i piłkarz wróci do Sandecji.

Wychowanek klubu z Nowego Sącza w zespole Przemysława Cecherza długo pełnił rolę dżokera. Szkoleniowiec wystawiał go w ataku lub na skrzydle. Na tej pozycji wystąpił z Flotą, a mimo to był najgroźniejszy dla defensywy rywala. W 13. minucie w sytuacji sam na sam pokonał Alana Wesołowskiego. Wynik ustalił w końcówce pierwszej połowy silnym strzałem w krótki róg.

Po pierwszej części sezonu Kolejarz zajmuje czwarte miejsce. Zdobył 33 punkty. Zaledwie pięć mniej niż w całym poprzednim sezonie.

Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże 0:2 (0:2)

Bramki: Zawiślan (13., 43.)

Kolejarz: Zarychta - Cichy, Szufryn, Markowski, Basta - Zawiślan (74. Gryźlak), Niane, Stefanik, Chrapek (89. Kantor Ż ), Wolański Ż - Kowalczyk (86. Zawadzki)

Więcej o: