Sandecja znalazła trenera w czwartej lidze

Robert Moskal dwa lata temu awansował z nowosądeczanami do I ligi. Mimo odniesienia sukcesu nie porozumiał się jednak z działaczami w sprawie przedłużenia kontraktu. We wtorek ponownie związał się z klubem. - Najwyraźniej nie rozstaliśmy się w niewiadomo jak złych okolicznościach - śmieje się szkoleniowiec.

Więcej o I lidze na krakow.sport.pl

Nowy trener zastąpił Mariusza Kurasa, który pracował w Sandecji od początku roku. W poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce. W tym drużyna grała nierówno. Na początku przegrała cztery spotkania i odpadła z Pucharu Polski z trzecioligowym Gryfem Wejherowo. Posada trenera zawisła na włosku, ale skończyło się na karach finansowych. Drużyna poprawiła wyniki i nie przegrała 10 meczów z rzędu. Potem przyszedł jednak drugi kryzys i kompromitująca porażka z Wisłą Płock 1:6.

Po niej zarząd zaczął zastanawiać się nad przyszłością szkoleniowca. Działacze po rozmowach ze sponsorami podjęli decyzję o zmianie. We wtorek wieczorem Wiesław Leśniak, wiceprezes klubu, przyjechał do domu szkoleniowca i poinformował go o rozstrzygnięciu. Wczoraj spotkali się ponownie i rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron.

Dziś umowę ma podpisać Moskal. Jedynym nie uzgodnionym jeszcze warunkiem jest jej długość. Działacze chcą, by obowiązywała do czerwca i zawierała klauzulę umożliwiającą przedłużenie. - Gdy dostałem ofertę z Sandecji, nie zastanawiałem się długo. Znam miejsce pracy i zawodników - przyznaje Moskal, który ostatnio pracował w MKS-ie Trzebinia Siersza. Wcześniej szkolił m.in. ekstraklasową Odrę Wodzisław. - Z czwartoligowcem związałem się głównie z sentymentu. To z niego zrobiłem krok do większej piłki - tłumaczy.

Moskal zadebiutuje na ławce z Arką Gdynia. Zapowiada, że nie zrobi rewolucji w składzie. - Do końca rundy został jeden mecz, a ja mam tylko dwa dni - mówi. - Na przetasowania w składzie dobrym momentem będzie okres przygotowawczy. Na razie chcę przekonać się, jak zawodnicy będą zachowywać się na treningach. Ci którzy wykażą się umiejętnościami i ambicją, mają dużą szansę na grę.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Luksusy dla Holendrów w Krakowie [GALERIA]

Więcej o: