Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

I liga. Grzegorz Rasiak na testach w Warcie Poznań

37-krotny reprezentant Polski Grzegorz Rasiak przyjechał do Poznania i spotkał się z przedstawicielami Warty.

Rozmawiał o możliwości swojej gry w poznańskim klubie, w którym już występował w latach 90. Rasiak jest wolnym zawodnikiem po tym, jak rozstał się z cypryjskim AEL Limassol. Warta zatrudni albo Grzegorza Rasiaka, albo Petera Orosza, byłego reprezentanta Węgier, który dziś kończy testy przy Drodze Dębińskiej.

Po odejściu z cypryjskiego klubu Rasiak szukał nowej drużyny na Wyspach. Na początku sierpnia wystąpił w towarzyskim meczu w barwach Charltonu. Zdobył nawet bramkę, ale nie przekonał do siebie trenerów zespołu League 1 (trzecia w hierarchii klasa rozgrywkowa w Anglii).

Rasiak, który w lidze polskiej największe triumfy święcił z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, za granicą najwięcej czasu spędził właśnie w Anglii. Po udanym sezonie w barwach Derby County, został sprzedany do występującego w Premier League Tottenhamu. W londyńskim klubie rozegrał tylko osiem spotkań i później był wypożyczany do klubów z niższych lig.

Przez długi czas urodzony w Szczecinie snajper był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. W jej barwach rozegrał 37 spotkań, strzelił w nich osiem bramek.

I liga. Dramatyczny apel kibiców Arki. "Żądamy dymisji zarządu, a jak nie... ?

Czy Tytoń podbije Holandię? Polacy, którzy zapisali się w historii Eredivisie ?

Więcej o: