Bruno Souza aresztowany w związku ze zniknięciem byłej dziewczyny

Bruno Souza, bramkarz najpopularniejszej drużyny piłkarskiej w Brazylii, Flamengo, oddał się w ręce policji prowadzącej śledztwo w sprawie zniknięcia i prawdopodobnego zamordowania jego byłej dziewczyny. Zwariowany na punkcie futbolu kraj jest w szoku.

Prokurator wydał nakaz aresztowania Souzy i jego przyjaciela. Śledztwo dotyczy ubiegłomiesięcznego zniknięcia 25-letniej modelki Elizy Samudio.

Policyjne radiowozy podjechały w środę pod dom piłkarza nieopodal plaży w Rio, ale w środku nie było ani bramkarza, ani jego przyjaciela Luiza Henrique Ferrery Romao, znanego jako "Spaghetti".

Obaj zjawili się później na komisariacie, żadnemu nie postawiono zarzutów.

Samudio złożyła zawiadomienie na policji przeciwko Bruno w październiku zeszłego roku. Skarżyła się, że została porwana, pobita i zmuszona do zażycia lekarstwa, które miało wywołać aborcję. Cztery miesiące temu urodziła dziecko, którego ojcem jest według niej Souza.

W samochodzie i domu piłkarza odkryto ślady krwi. Testy laboratoryjne mają dowieść czy należą do modelki.

Prokuratura w Rio de Janeiro poinformowała, że w związku z październikowym zawiadomieniem zamierza wnieść przeciwko Bruno i Ramao zarzuty o porwanie i pobicie.

Bruno w wypowiedziach dla mediów zaprzecza jakiemukolwiek związkowi ze zniknięciem Samudio. W tej sprawie, z powodu utrudniania prowadzenia śledztwa, dokonano również sześciu innych aresztowań, w tym żony Souzy, Dayany, która została znaleziona w jego domu w Belo Horizonte (ok. 440 km na północ od Rio) z dzieckiem Samudio.

Flamengo jest mistrzem Brazylii i najpopularniejszym klubem w kraju.

Źródło policyjne poinformowało Reutersa, że nakaz aresztowania został wydany po złożeniu zeznań przez 17-letniego kuzyna bramkarza, który wyznał, że on i Romao porwali Samudio i zawieźli ją do domu Souzy w Belo Horizonte.

Tragedia i rozpacz Haiti po porażce Brazylii ?

Więcej o: