Krystian Bielik może mieć nowego trenera. "Wielkie nazwisko"

Niewykluczone, że wkrótce Krystian Bielik może mieć nowego trenera w Birmingham City. John Eustace jest rozważany przez Glasgow Rangers do zastąpienia Michaela Beale'a. To może otworzyć Birmingham, gdzie mniejszościowym udziałowcem jest legendarny Tom Brady, by zatrudnić nowego trenera. I to może być absolutna legenda piłki nożnej - pisze "The Telegraph".

Krystian Bielik spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Birmingham City na zapleczu Premier League. Ostatecznie Polak został wykupiony z Derby County za około 600 tys. euro, a nie milion funtów, jak do niedawna spekulowano. Bielik nie poleciał jednak na przedsezonowe zgrupowanie do Hiszpanii z powodu urazu, jakiego się nabawił w meczu towarzyskim z Solihull Moors (1:0). Birmingham na razie jest niepokonane w tym sezonie Championship i zajmuje czwarte miejsce. Nie należy jednak wykluczać, że wkrótce w klubie pojawi się nowy trener.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Legenda poprowadzi klub Polaka? Szansa na kolejne spotkanie

Dziennik "The Telegraph" podaje, że Wayne Rooney mógłby wrócić do pracy w Anglii. Jego kontrakt w DC United wygasa z końcem tego roku i może nie zostać przedłużony, o czym opowiedział w wywiadzie dla "Washington Post".

- Jestem rozczarowany oraz sfrustrowany brakiem kontaktu od dwóch miesięcy. Pytałem o nową umowę, ale nie otrzymałem odpowiedzi. To mnie frustruje. Wolałbym wiedzieć, jaki jest plan, bo to pomoże zaplanować nowy sezon. Musimy to zrobić wcześniej niż później. Fakt, że nie było kontaktu, pewnie sygnalizuje jedną rzecz, ale jestem pewien, że będą mieli ku temu powody - powiedział.

Rooney jest głównym kandydatem do objęcia Birmingham City w przypadku odejścia Johna Eustace'a. Na razie nie ma powodów do zwolnienia, bo wyniki są dobre, ale szkoleniowiec może zdecydować się na zmianę otoczenia, bo jest rozważany w Glasgow Rangers w miejsce Michaela Beale'a. Poprzedni sezon Birmingham City był bardzo rozczarowujący, bo klub zajął 17. miejsce. Warto dodać, że od sierpnia tego roku mniejszościowym udziałowcem w klubie z Birmingham jest Tom Brady, legendarny zawodnik NFL - został on też przewodniczącym rady doradczej.

Rooney będzie też "wielkim nazwiskiem" w klubie, o czym pisze "The Telegraph". Jeśli Anglik obejmie Birmingham City, to będzie miał okazję do ponownej współpracy z Bielikiem. Wcześniej wspomniany duet współpracował w Derby County w latach 2020-2022, najpierw w szatni w roli piłkarzy, a potem Anglik został pierwszym trenerem. Sezon 21/22 zakończył się jednak spadkiem Derby do League One, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii. W DC United Rooney ma okazję pracować z innym Polakiem, Mateuszem Klichem.

Więcej o: