Media: Transfer Polaka coraz bliżej finalizacji. Dołączy do mistrza kraju

Transfer Mateusza Bogusza z Leeds United do Los Angeles FC jest coraz bliżej finalizacji - informuje amerykański dziennikarz Tom Bogert. Tym samym mistrz MLS dopiął swego, a UD Ibiza zgodziła się na skrócenie wypożyczenia Polaka.

Mateusz Bogusz występował w drugoligowej Ibizie od sezonu 21/22 na zasadzie wypożyczenia z Leeds United. Na początku radził sobie bardzo dobrze w nowym klubie, ale w styczniu 2022 roku zerwał więzadła krzyżowe i więcej nie zagrał w tamtym sezonie. Leeds United zgodziło się go ponownie wypożyczyć do Ibizy, by tam wrócił do pełni sprawności. - Czas po operacji kolana był dla mnie trudny - mówił Mateusz Bogusz po ponownej prezentacji w Ibizie. Teraz wiele wskazuje na to, że Polak trafi do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz wideo Premier obiecał kilkadziesiąt hal sportowych. Powstało pięć. Minister wyjaśnia, dlaczego tak mało

Media: Transfer Mateusza Bogusza do MLS coraz bliżej finalizacji

O transferze Mateusza Bogusza do Major League Soccer media informowały już w trakcie zimowego okna transferowego. Wtedy przenosiny do Los Angeles FC nie doszły do skutku, ponieważ UD Ibiza nie wyraziła zgody na przedwczesne rozstanie z Polakiem i nie wypracowała porozumienia z Leeds United w tej kwestii. Z uwagi na to, że kontrakt Bogusza z Leeds jest ważny tylko do końca sezonu, to była to ostatnia szansa dla nich na zarobek. Po kilku tygodniach temat wrócił i zdaje się, że jest już bardzo blisko finalizacji, o czym świadczy nieobecność Bogusza na czwartkowym treningu Ibizy.

Amerykański dziennikarz Tom Bogert informuje, że Los Angeles FC finalizuje transfer Mateusza Bogusza, a UD Ibiza porozumiała się z Leeds United ws. skrócenia wypożyczenia. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by Polak trafił do drużyny mistrza MLS z poprzedniego sezonu. Największymi gwiazdami Los Angeles FC są Giorgio Chiellini oraz Carlos Vela. Mateusz Bogusz nie będzie jedynym transferem LAFC, ponieważ wcześniej do drużyny dołączył m.in. Chorwat Stipe Biuk, Szwajcar Eldin Jakupović czy Hiszpan Sergi Palencia.

Los Angeles FC rozpoczęło nowy sezon bez porażki w trzech pierwszych meczach, co daje im pozycję wicelidera Konferencji Wschodniej. Przed LAFC jest tylko St. Louis City, mające dwanaście punktów po czterech meczach. Bilans Mateusza Bogusza z tego sezonu to dwa gole w 24 meczach, licząc wszystkie rozgrywki.

Więcej o: