Świetne informacje dla Santosa. Holendrzy zachwyceni Polakiem. "Ma wielką jakość"

- Kacper Kozłowski ma wielką jakość. Jeśli pojawi się malutka szansa, aby go zatrzymać, klub powinien to zrobić - uważa Sander Maassen van den Brink, dziennikarz "Omroep Gelderland" w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. Holendrzy są zachwyceni Polakiem.

Vitesse Arnhem znajduje się w środku tabeli ligi holenderskiej. Zespół prowadzony przez Phillipa Cocu zajmuje 12. miejsce z 23 punktami i ma dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Vitesse w ostatniej kolejce ograło 2:0 Utrecht po golach Milliona Manhoefa i Maximilliana Wittka. W tym sezonie na zasadzie wypożyczenia w Holandii grają dwaj Polacy - Kacper Kozłowski i Bartosz Białek. "Vitesse ma bardzo utalentowanego piłkarza, który najprawdopodobniej ucieknie od sportowej apatii w Arnhem" - tak o Kozłowskim pisały holenderskie media.

Zobacz wideo PZPN poszedł na całość. "Wybór z najwyższej półki"

Kozłowski zachwyca na wypożyczeniu w Holandii. "Ma wielką jakość"

Sander Maassen van den Brink, dziennikarz "Omroep Gelderland" rozmawiał z portalem WP SportoweFakty na temat polskich piłkarzy w Vitesse. I chwalił występy Kacpra Kozłowskiego. - Może grać na wielu pozycjach, ale myślę, że lepszy jest w środku pola niż na skrzydle. On ma wielką jakość. Jego technika jest na bardzo wysokim poziomie. Potrafi bardzo dobrze dryblować. Dodatkowo posiada także bardzo dużą jakość, jeśli chodzi o podania - powiedział.

Vitesse nie ma możliwości wykupu Kacpra Kozłowskiego z Brighton po zakończeniu sezonu. W klubie przebywa w ramach wypożyczenia. - Kozłowski jest dla Vitesse bardzo dobrym piłkarzem. Jeśli pojawi się malutka szansa, aby go zatrzymać, klub powinien to zrobić. Ale nie sądzę, że będzie w zespole na przyszły sezon - dodaje van den Brink. Do tej pory Kacper Kozłowski zagrał 18 meczów w Vitesse, w których strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty.

Vitesse nie jest w pełni zadowolone z Bartosza Białka. "Oczekiwano od niego więcej"

Dużo mniej dobrego można powiedzieć o występach Bartosza Białka w Vitesse. Sander Maassen van den Brink uważa, że polski napastnik, wypożyczony z Wolfsburga jest dużo mniej ważnym piłkarzem od Kacpra Kozłowskiego. - Oczekiwano od Białka więcej. Popełnia więcej błędów, niż powinien i nie jest takim killerem, jakiego chcieliśmy. Trzeba powiedzieć, że jest jeszcze młody i w Holandii na pewno wiele się nauczy. Vitesse jednak potrzebuje napastnika, który będzie strzelał wiele goli. Na ten moment Białek nim nie jest, marnuje wiele sytuacji - stwierdził holenderski dziennikarz.

Bartosz Białek zagrał do tej pory 15 meczów w Holandii, w których strzelił cztery gole i zanotował jedną asystę. Więcej goli od Białka w Vitesse ma oraz Holender Million Manhoef, który trafił aż sześciokrotnie we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA