Media: Cristiano Ronaldo przejdzie testy medyczne. Klub już zarezerwował termin

Al-Nassr jest bardzo pewne sprowadzenia Cristiano Ronaldo w trakcie zimowego okna transferowego. Wręcz do tego stopnia, że klub już zarezerwował termin testów medycznych i zapewnił nocleg Portugalczykowi oraz jego doradcom - informuje "CBS Sports".

Cristiano Ronaldo pozostaje bez pracy od 22 listopada, gdy został rozwiązany jego kontrakt z Manchesterem United. Od tego momentu Ronaldo był przymierzany do różnych klubów, m.in. do Eintrachtu Frankfurt, co potwierdziły klubowe władze. Brak postępów ws. poszukiwania nowego klubu negatywnie wpłynął na relacje Ronaldo z jego wieloletnim agentem, czyli Jorge Mendesem. Wiele wskazuje na to, że Ronaldo nie będzie kontynuował kariery w Europie.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski o polskiej piłce. "Skończmy z tym polskim piekiełkiem"

Al-Nassr pewny sprowadzenia Cristiano Ronaldo. Zaplanowano już testy medyczne

"CBS Sports" informuje, że Cristiano Ronaldo jest coraz bliżej transferu do Arabii Saudyjskiej, konkretniej do Al-Nassr. Klub jest na tyle pewny podpisania Portugalczyka, że zarezerwował już termin na testy medyczne i zapewnił nocleg Ronaldo oraz jego przedstawicielom. Al-Nassr ma nadzieję, że ruch zostanie sfinalizowany jeszcze przed początkiem stycznia. "Teraz od Ronaldo zależy, czy zechce dopełnić formalności" - czytamy w artykule.

Dodatkowo "CBS Sports" ujawnia, że Cristiano Ronaldo otrzyma 75 milionów dolarów za rok gry. Portugalski napastnik może zarobić znacznie więcej poprzez przekazanie praw do wizerunku - mowa tutaj o byciu ambasadorem kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji mistrzostw świata w 2030 roku. "Ronaldo miałby ogromną rolę w zarządzaniu Al-Nassr. Mógłby nawet wybrać nowego trenera, jeśliby tego chciał" - dodają amerykańscy dziennikarze.

Do tej pory głównym celem Cristiano Ronaldo było znalezienie klubu w Europie, najlepiej grającego w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że ten scenariusz nie zostanie zrealizowany. - Poczekajmy i zobaczmy, jak sprawy się rozwiną do końca roku. Jak widać, są to negocjacje ogromnej skali, nie tylko dla klubu, ale dla kraju i światowej piłki nożnej, które muszą być prowadzone przez wyższe władze - przekazał Marcelo Salazar, asystent menadżera Al-Nassr, komentując medialne doniesienia o transferze Cristiano Ronaldo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.