Wyborny powrót Szymańskiego do gry. Gol i dwie asysty dla Feyenoordu [WIDEO]

Feyenoord Rotterdam pokonał 7:4 Go Ahead Eagles w przedostatnim sparingu przed drugą częścią sezonu Eredivisie. Z dobrej strony pokazał się Sebastian Szymański, który zagrał 45 minut, zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. - Świetne wykończenie Seba - napisał klub na Twitterze.

Feyenoord Rotterdam walczy o mistrzostwo Holandii. Zespół prowadzony przez Arne Slota jest liderem po pierwszej części sezonu i ma 33 punkty po czternastu meczach. Przewaga Feyenoordu nad drugim Ajaksem Amsterdam i trzecim PSV Eindhoven wynosi trzy punkty. Spora w tym zasługa Sebastiana Szymańskiego, który strzelił sześć goli i zanotował trzy asysty w trzynastu meczach ligi holenderskiej.

Gol i dwie asysty Sebastiana Szymańskiego w sparingu Feyenoordu. Polak w formie

Feyenoord Rotterdam zagrał jeden z ostatnich sparingów przed rozpoczęciem drugiej części sezonu przeciwko Go Ahead Eagles. Sebastian Szymański wyszedł w podstawowym składzie. Feyenoord stracił gola w szóstej minucie, ale szybko wziął się do roboty. W dwunastej minucie był już remis po tym, jak Orkan Kokcu wykorzystał rzut karny. Szymański miał okazję do pokonania bramkarza z rzutu wolnego chwilę po pierwszym kwadransie, ale ten zdołał udanie interweniować.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po tej sytuacji Go Ahead Eagles starało się zawiązać akcję ofensywną i chciało wyjść spod wysokiego pressingu Feyenoordu Rotterdam. Piłka została jednak szybko przejęta przez Orkana Kokcu. Kapitan Feyenoordu podał do Igora Paixao, a Brazylijczyk odegrał do Sebastiana Szymańskiego. Polski pomocnik zszedł na lewą nogę i finezyjnym strzałem pokonał bramkarza Go Ahead Eagles. Potem Szymański dodał dwie asysty przy bramkach Patrika Walemarka oraz Igora Paixao.

Sebastian Szymański grał przez 45 minut. Ostatecznie Feyenoord Rotterdam wygrał 7:4 z Go Ahead Eagles w przedostatnim sparingu. Ostatni sprawdzian drużyny prowadzonej przez Arne Slota odbędzie się 28 grudnia, gdy ta zagra z FC Emmen. Z kolei pierwszy mecz ligowy jest zaplanowany na 8 stycznia i godz. 12:15. Wtedy Feyenoord Rotterdam zagra na wyjeździe z Utrechtem.