Niemcy zachwyceni Dawidem Kownackim. Ale Fortuna nie dostanie za niego nawet euro

Dawid Kownacki gra sezon życia w drugiej Bundeslidze. Niemiecki "Bild" docenił go i określił mianem najlepszego zawodnika Fortuny. Ich zdaniem jedyną wadą jest to, że chce odejść wraz z końcem sezonu.

- Po trzech latach w Duesseldorfie chciałbym dokonać zmiany i postawiłem sobie za cel, by postawić kolejny krok. Obiecałem trenerowi, drużynie i zarządowi, że będę dawał z siebie wszystkiego do ostatniego dnia - powiedział Dawid Kownacki w rozmowie z oficjalną stroną Fortuny Duesseldorf. Polski napastnik zdecydował się nie przedłużać kontraktu wygasającego z końcem czerwca przyszłego roku.

Zobacz wideo Największy wygrany mundialu w polskiej kadrze? "Nie spodziewałem się"

Dawid Kownacki oceniony przez niemieckie media

O tym, jak duża to strata dla Fortuny mogą świadczyć ostatnie słowa na jego temat w "Bildzie". "Najlepszy piłkarz pierwszej połowy sezonu w Duesseldorfie! Z klubem związany od trzech lat. Pod wodzą trenera Thioune'a pokazuje teraz, co naprawdę potrafi - napisano Dawida Kownackiego. 

A co jest jedyną wadą Kownackiego? "Chce odejść latem, jego kontrakt wygasa, Duesseldorf nie zarobi ani grosza. Oczywiście, po dobrych występach, zdecydowanie może liczyć na lepszy kontrakt i hojne wynagrodzenie gdzie indziej. Taki jest biznes...." - czytamy.  

Jeśli chodzi o odejście reprezentanta Polski, zainteresowane nim mają być dwa klubu z Bundesligi. Dziennikarz "Sky" Florian Plettenberg poinformował, że Dawid Kownacki prowadzi rozmowy z Mainz i Eintrachtem Frankfurt. Niemieckie media przewidują, że zawodnik może liczyć na kontrakt, przekraczający milion euro. Piłkarz w Fortunie zarabia obecnie 800 tysięcy euro rocznie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Bild" docenia również Michała Karbownika, o którym napisano "Polak z lewej strony defensywy i w linii pomocy dostał realną szansę późno - ale efektownie ją wykorzystał. On ustala tempo gry. Problem: Karbownik jest wypożyczony z Brighton (1. liga angielska) z opcją wykupu za 3 miliony euro. Jest to możliwe do sfinansowania tylko w przypadku awansu. Wątpliwe jest, czy w ogóle zagra jeszcze rok w drugiej lidze...".

Dawid Kownacki zagrał w 19 meczach tego sezonu, w których zdobył siedem bramek i zanotował siedem asyst. Dzięki dobrej grze polskiego napastnika Fortuna zajmuje siódme miejsce z 26 punktami i traci dziesięć punktów do prowadzącego Darmstadt. 

Więcej o: