Oficjalnie: Kownacki żegna się z klubem. "Żałujemy decyzji Dawida"

- Po trzech latach w Duesseldorfie chciałbym dokonać zmiany i postawiłem sobie za cel, by postawić kolejny krok. Obiecałem trenerowi, drużynie i zarządowi, że będę dawał z siebie wszystkiego do ostatniego dnia - powiedział Dawid Kownacki w rozmowie z oficjalną stroną Fortuny Duesseldorf. Polski napastnik zdecydował się nie przedłużać kontraktu wygasającego z końcem czerwca przyszłego roku.

Dawid Kownacki wystrzelił z formą w pierwszej części sezonu w barwach Fortuny Duesseldorf. Klub z 2. Bundesligi informował już we wrześniu, że chciałby przedłużyć kontrakt z polskim napastnikiem, za którego w styczniu 2019 roku zapłacił 6,7 miliona euro. - Jestem przekonany, że Dawid z nami zostanie co najmniej do 30 czerwca 2023 roku. Aktywnie rozmawiamy na temat jego przyszłości i udało nam się odebrać już jeden czy dwa pozytywne sygnały, że wszystko idzie ku potwierdzeniu - mówił Klaus Allofs, dyrektor Fortuny.

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

To koniec. Dawid Kownacki odchodzi z Fortuny Duesseldorf. "Chciałbym dokonać zmiany"

Fortuna Duesseldorf poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Dawid Kownacki nie przedłuży wygasającego kontraktu i odejdzie z klubu bez kwoty odstępnego latem przyszłego roku. - Żałujemy końcowej decyzji Dawida, ale szanujemy jego chęć dokonania zmiany w karierze piłkarskiej. Rozmowy z nim były uczciwe i otwarte, a Dawid będzie w pełni zaangażowany w grę Fortuny w drugiej połowie sezonu - powiedział Christian Weber, dyrektor sportowy Fortuny.

Dawid Kownacki podkreślił w rozmowie z oficjalną stroną internetową Fortuny Duesseldorf, że chce postawić kolejny krok w karierze. - Po trzech latach w Duesseldorfie chciałbym dokonać zmiany i postawiłem sobie za cel, by postawić kolejny krok. Obiecałem trenerowi, drużynie i zarządowi, że będę dawał z siebie wszystkiego do ostatniego dnia. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że mogą na mnie polegać. To dobre uczucie, że klub podjął taki wysiłek, by mnie sprowadzić - stwierdził Kownacki.

Dawid Kownacki zagrał w 19 meczach tego sezonu, w których zdobył siedem bramek i zanotował siedem asyst. Dzięki dobrej grze polskiego napastnika Fortuna zajmuje siódme miejsce z 26 punktami i traci dziesięć punktów do prowadzącego Darmstadt. - Oczywiście naszym celem jest awans do Bundesligi - mówił Kownacki na początku listopada tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.