Astronomiczna cena za 21-latka. Szachtar wycenił rewelację Ligi Mistrzów

Mychajło Mudryk jest jedną z największych rewelacji obecnej edycji Ligi Mistrzów. 21-letni Ukrainiec ma na koncie trzy bramki oraz dwie asysty i znalazł się wysoko na liście skautów z całej Europy. Szachtar już wycenił swoją gwiazdę - żądają ponad 70 mln euro.
Zobacz wideo Boniek: Jeśli tak, to Lewandowski powinien być drugi

Skrzydłowy ponownie dał o sobie znać w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Celticowi Glasgow. Przeprowadził on akcję z lewej strony boiska, zszedł do środka i pokonał bramkarza strzałem pod poprzeczkę sprzed pola karnego. To trafienie było bardzo istotne, gdyż dało drużynie z Ukrainy cenny remis (1:1), czym zagwarantowała ona sobie grę w Europie na wiosnę. Ostatnia, szósta kolejka i starcie z RB Lipsk zadecyduje, czy będzie to Liga Mistrzów, czy tylko Liga Europy. Dla polskich kibiców to również istotna sprawa, gdyż Szachtar mecze domowe rozgrywa w Warszawie na stadionie Legii Warszawa.

Najdrożsi byli Brazylijczycy. Teraz czas na Ukraińca?

Informacje o kwocie żądanej za Mudryka podał Piotr Słonka - znany na Twitterze jako @BuckaraooBanzai - powołując się na Igora Burbasa. Według wiedzy dziennikarza władze Szachtara jakiś czas temu poinformowały, że rozmowy w sprawie transferu 21-latka rozpoczynają od 70 mln euro. Było to jednak już jakiś czas temu, a ukraiński piłkarz dokłada kolejne argumenty, aby tę kwotę podbić.

Listę najdrożej sprzedanych zawodników przez Szachtar otwierają Brazylijczycy. W 2018 roku 59 mln euro za Freda wyłożył Manchester United i to on jest numerem jeden klasyfikacji. Tuż za nim znajduje się Alex Teixeira, który zostawił za sobą w klubowej kasie 50 mln euro, odchodząc do chińskiego JS Suning.

Mimo że ceny za zawodników, zwłaszcza ofensywnych, rosną w zawrotnym tempie, trudno spodziewać się, żeby ktoś wyłożył żądaną przez Szachtara kwotę. Zapewne byłyby to w stanie zrobić jedynie kluby angielskie. Zresztą głównie je wymienia się jako zainteresowane usługami Mudryka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA