Holendrzy zachwyceni kapitalnym golem Szymańskiego. Bezkonkurencyjny [WIDEO]

Piękny gol Sebastiana Szymańskiego w meczu Go Ahead Eagles - Feyenoord (3:4) został bezkonkurencyjnie wybrany przez kibiców najładniejszym we wrześniu.

Jednym z bohaterów spotkania Go Ahead Eagles - Feyenoord był właśnie Sebastian Szymański. Reprezentant Polski grał od pierwszej do 90 minuty, miał asystę, a występ podsumował pięknym golem w końcówce. Ustawiony około 20 metrów od bramki rywali, Szymański dostał podanie, obrócił się z piłką, a później fenomenalnie przymierzył w górny róg bramki.

Piękny gol Szymańskiego wyróżniony

Trafienie Szymańskiego znalazło się w gronie kandydatów do najpiękniejszego we wrześniu. Gol 23-letniego reprezentanta Polski otrzymał olbrzymie uznanie kibiców. Na jego bramkę głosowało aż 89 proc. fanów.

To druga nagroda dla Szymańskiego w Rotterdamie. Został on również wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem sierpnia.

Szymański bardzo dobrze gra w tym sezonie. Dla Feyenoordu wystąpił dotychczas w 12 spotkaniach (dziewięć razy wychodził w podstawowej jedenastce). Zdobył cztery bramki i miał tyle samo asyst. W reprezentacji Polski 22-letni pomocnik zagrał w trzech ostatnich meczach Ligi Narodów - po 70 minut w przegranych meczach z Belgią 0:1 i Holandią 0:2 oraz siedem minut w wygranym, wyjazdowym starciu z Walią 1:0.

Feyenoord po dziesięciu kolejkach z 23 punktami zajmuje trzecie miejsce w Eredivisie. Ma punkt straty do PSV Eindhoven i dwa do prowadzącego Ajaksu.

W sobotę Feyenoord podejmie Fortunę Sittard. Początek meczu o godz. 16.30.