Orgia w klubie Jorge Mendesa. Po tych informacjach w Portugalii wybuchł skandal

Portugalska Federacja Piłkarska (FPF) prowadzi dochodzenie ws. rzekomej orgii, w której udział miało brać kilka zawodniczek i członków sztabu szkoleniowego Famalicao - informuje dziennik "Publico".

Famalicao to jeden z ciekawszych projektów w Portugalii. Klub zarządzany przez Izraelczyka Idona Ofera oraz superagenta Jorge Mendesa wracał przez 25 lat do najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii, a potem był w stanie zadomowić się w górnej połowie tabeli. Najnowsze informacje wokół Famalicao mogą jednak okazać się ogromnym skandalem w kraju.

Zobacz wideo "Robertowi było ciężko. Poza Europą tego nie ogląda nikt"

Skandal w Portugalii. Osiem zawodniczek brało udział w orgii z członkami sztabu szkoleniowego

Portugalski dziennik "Publico" informuje, że tamtejsza federacja otrzymała informację o orgii, do której doszło w sezonie 21/22 z udziałem ośmiu piłkarek Famalicao i członków sztabu szkoleniowego. Była zawodniczka Famalicao poinformowała, że "praktyki seksualne" miały miejsce w mieszkaniu jednego z trenerów. - Kiedy zobaczyłam, że kilka osób po fachu potępiało molestowanie seksualne, postanowiłam opowiedzieć o tej sprawie. Mam nadzieję, że wszystko zostanie zbadane - mówiła zawodniczka w rozmowie z "Publico" i nie chciała ujawniać swojej tożsamości.

Dodatkowo piłkarka ujawniła, że klubowe władze zaniedbały ten temat, bo nie zareagowali odpowiednio w momencie, gdy docierały do nich informacje, że trener Miguel Afonso i dyrektor Samuel Costa byli oskarżani o molestowanie seksualne już we wcześniejszych miejscach pracy (odpowiednio Vitoria Guimaraes oraz Rio Ave). FPF wszczęło dochodzenie ws. orgii i przesłuchało już zawodniczki, trenerów i pozostałych świadków. Wynik całego śledztwa powinien być znany w najbliższym czasie.

"Publico" dodaje, że pierwsze skargi na byłych pracowników Famalicao pojawiły się pod koniec września, a federacja postanowiła wówczas utworzyć specjalny dział, który będzie badał sprawy związane z zarzutami o molestowanie seksualne. Wniesione skargi później trafiają do Komisji Dyscyplinarnej w Portugalskiej Federacji Piłkarskiej.

Więcej o: