W końcu trafił. Debiutancki gol Kamińskiego dla Wolfsburga [WIDEO]

Jakub Kamiński strzelił swojego pierwszego gola w barwach Wolfsburga. Polak trafił w Pucharze Niemiec, a jego drużyna wygrała 2:1 z Eintrachtem Brunszwik.

Jakub Kamiński jest wychowankiem Lecha Poznań, który zimą tego roku został wykupiony przez VFL Wolfsburg za 10 mln euro. Skrzydłowy został jednak w drużynie ze stolicy wielkopolski do końca sezonu, pomagając poznaniakom w zdobyciu mistrzostwa Polski na stulecie klubu. Dopiero latem przeniósł się na stałe do Niemiec.

Pierwszy gol Jakuba Kamińskiego dla Wolfsburga

Reprezentant Polski wyszedł w podstawowym składzie niemieckiej drużyny w spotkaniu Pucharu Niemiec z Eintrachtem Brunszwik i w 65. minucie pokonał bramkarza rywali. Jego gol wyprowadził Wolfsburg na prowadzenie 2:1, co ostatecznie zapewniło ekipie Kamińskiego awans do kolejnej rundy.

Jakub Kamiński w tym sezonie rozegrał osiem spotkań w Bundeslidze, gdzie zanotował jedną asystę. Pod względem minut nie wygląda to jednak najlepiej, 405 na 720 możliwych nie jest z pewnością szczytem marzeń. Bramka zdobyta w Pucharze Niemiec może sprawić, że Polak będzie mieć więcej szans do pokazania swoich umiejętności.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

VFL Wolfsburg zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli Bundesligi ze 10 punktami na koncie.