Fantastyczne wieści dla Marcina Bułki. Schmeichel ogromnym rozczarowaniem

Legenda angielskiego Leicester Kasper Schmeichel trafił do Nicei latem tego roku i z miejsca wskoczył między słupki swojej nowej drużyny. Jednak wobec fatalnej formy bramkarza, działacze klubu myślą o sprzedaży Duńczyka już zimą. To spora szansa dla Marcina Bułki.

Nicea w tym sezonie Ligue 1, jest na razie rozczarowaniem dla swoich kibiców. Klub prowadzony przez Luciena Favre'a zajmuje obecnie dopiero 13 pozycję w tabeli. Spory udział ma w tym nowy bramkarz francuskiego zespołu - Kasper Schmeichel.

Zobacz wideo To już patologia. Trybuny toną w małpkach

Marcin Bułka zacznie grać w Ligue 1? Nicea już ma rozważać sprzedaż Kaspera Schmeichela

Nicea sprowadziła Duńczyka za symboliczną kwotę 1 mln euro. Klub liczył, że w ten sposób zyska stabilnego bramkarza, u boku którego będą mogli uczyć się młodsi koledzy. 35-latek jest na razie ogromnym rozczarowaniem, a Francuzi chcieliby się go pozbyć już zimą - jak podaje "L'Équipe"

Kascper Schmeichel rozegrał u Favre'a osiem z dziesięciu możliwych spotkań i puścił 11 goli. Kilku z nich z pewnością można byłoby uniknąć, gdyby były gracz Leicester zachował się lepiej podczas interwencji. Problemy Duńczyka mogą być z kolei szansą dla Marcina Bułki. Polski bramkarz jest obecnie "numerem dwa" w ekipie Nicei. Polak zagrał w tym sezonie dwukrotnie w Ligue 1, zachowując jedno czyste konto. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bułka w swojej karierze był zawodnikiem takich zespołów jak Chelsea oraz PSG, jednak w żadnym z nich nie stał się nigdy pierwszym wyborem. W poprzednim sezonie w barwach Nicei wystąpił jeden raz w lidze francuskiej. Jednak był podstawowym bramkarzem w rozgrywkach krajowego pucharu, gdzie zanotował 5 występów. Najwięcej meczów ligowych w swojej karierze uzbierał na wypożyczeniu z PSG do LB Châteauroux, grającego na poziomie drugiej ligi, kiedy to na boisku pojawił się dziewięć razy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.