O krok od tragedii. Świętowali na dachu autobusu, gdy nagle pojawił się most [WIDEO]

Club Atletico Belgrano awansowało do pierwszej ligi argentyńskiej, zapewniając sobie mistrzostwo na dwie kolejki przed końcem sezonu. Piłkarze świętowali triumf na dachu autokaru, ale w pewnym momencie mogło dojść do tragedii na ulicach Cordoby.

Club Atletico Belgrano nie należy do czołowych znanych klubów w Argentynie. Zespół z miasta Cordoba (drugie największe miasto w kraju po Buenos Aires) głównie występował w niższych ligach argentyńskich oraz rozgrywkach regionalnych. CA Belgrano występowało po raz ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019, gdzie zajęło 22. miejsce z 24 punktami.

Zobacz wideo Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polska - Holandia. Dużo do poprawy!

Piłkarze świętowali mistrzostwo, a mogło dojść do tragedii. Zawodnicy musieli kłaść się pod mostem

Club Atletico Belgrano zapewniło sobie awans do pierwszej ligi argentyńskiej na dwie kolejki przed końcem sezonu. Zespół prowadzony przez Guillermo Farre pokonał 3:2 Brown de Adrogue po trafieniu Joaquina Susviellesa oraz dublecie Pablo Vegettiego z rzutu karnego. Tym samym CA Belgrano zagra w Liga Professional po raz pierwszy od trzech sezonów. Piłkarze i sztab szkoleniowy świętowali mistrzostwo drugiej ligi na ulicach miasta, znajdując się na dachu autokaru.

Świętowanie tytułu mistrzowskiego mogło niestety jednak skończyć się tragedią. Autokar w pewnym momencie przejeżdżał pod mostem, który znajdował się dosyć nisko. Świętujący piłkarze musieli szybko się schylić lub położyć, żeby uniknąć ewentualnych obrażeń. Przez chwilę kibice byli przestraszeni, ale ostatecznie wszystko skończyło się bez większych problemów.

Zostało sześć kolejek do końca tego sezonu ligi argentyńskiej. Obecnie liderem jest Atletico Tucuman, które ma 41 punktów po 21 meczach i ma dwa punkty przewagi nad Boca Juniors oraz cztery punkty więcej od Racingu Club oraz od Club Atletico Huracan.

Więcej o: