Co za debiut Patryka Szysza w lidze. Gol i asysta [WIDEO]

Patryk Szysz wszedł z hukiem do ligi tureckiej. W 1. kolejce jego Basaksehir Stambuł wygrał 4:0 z Kasimpasą SK. Polak strzelił w tym meczu jednego gola i dołożył asystę przy trafieniu Danijela Aleksicia.

Nie był to debiut w oficjalnych meczach, bo wcześniej Patryk Szysz występował już w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Nie było to nawet jego pierwsze trafienie dla Basaksehiru Stambuł, bo tego dokonał już w pierwszym meczu. Kilka dni temu Polak otrzymał od trenera kwadrans w pierwszym meczu z Maccabi Netanja. Basaksehir przegrywał 0:1, a Szysz zdobył bramkę na wagę remisu.

Szysz zachwycił w lidze tureckiej. Wysokie zwycięstwo Basaksehiru Stambuł

Szysz otrzymywał też szanse w następnych meczach, ale sędzia wpuszczał go na boisko na maksymalnie 20 minut. W końcu nadeszła 1. kolejka tureckiej Super Lig. Basaksehir mierzył sie z Kasimpasą SK, a Patryk Szysz pojawił się w pierwszym składzie. Na boisku spędził pełne 90 minut, co ewidentnie opłaciło się drużynie.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Asystę zdobył już w 22. minucie meczu. Szysz otrzymał górną piłkę od jednego ze swoich kolegów, zabrał się z nią pod linię końcową, a na koniec podał na piąty metr do Aleksicia. Serb pokonał bramkarza drużyny przeciwnej mocnym strzałem w światło bramki.

Szysz po raz kolejny dał o sobie znać ledwie kwadrans później. Akcję lewą stroną boiska poprowadził Mounir Chouiar, który wykończył ją mocnym strzałem w górny róg bramki. Piłka niefortunnie odbiła się od słupka i trafiła w obrońcę Kasimpasy SK. Ten nie zorientował się w czas, przez co nie zdołał jej wybić. Wtedy dobiegł do niej Szysz, który z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki.

W drugiej połowie Basaksehir strzelił jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Chouiar oraz Deniz Turuc. Drużyna nie mogła sobie lepiej wymarzyć startu w lidze tureckiej. Po pierwszej kolejce znajduje się na szczycie tabeli. Kolejne spotkanie rozegra w najbliższy czwartek, 11 sierpnia. Rywalem w Lidze Konferencji Europy będzie islandzki Breioablik UBK. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną Basaksehiru (3:1).

O odejściu Patryka Szysza do Basaksehiru wiedzieliśmy już kilka miesięcy temu. Polak dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu. 30 czerwca wygasła jego umowa z Zagłębiem Lubin. Podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.