Reakcja z Anglii na słowa Michniewicza: To nie fair

- Krystian Bielik jest profesjonalistą w każdym calu. Nie sądzę, aby postawienie sprawy, że on musi grać w Championship, było fair - stwierdził Liam Rosenior, trener Derby County nt. słów Czesława Michniewicza o przyszłości Bielika.

Krystian Bielik został powołany na czerwcowe mecze Ligi Narodów, ale nie zagrał w żadnym spotkaniu reprezentacji Polski z powodu kontuzji, której doznał podczas gry wewnętrznej na treningu. - Krystian dopiero wraca do pełnej sprawności. Pracujemy intensywnie na treningach i Bielik nie jest daleko od powrotu na boisko. Jest w naprawdę dobrym miejscu - mówił Liam Rosenior, trener Derby County. Wiele wskazuje na to, że Bielik jednak będzie grał w innym klubie.

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Trener Derby County wprost o słowach Michniewicza ws. Bielika i mistrzostw świata. "Nie fair"

Liam Rosenior rozmawiał na temat Krystiana Bielika przed meczem Derby County z Oxford United na inaugurację sezonu League One. Trener postanowił odnieść się do słów Czesława Michniewicza - selekcjoner Polaków jasno dał do zrozumienia, że nie powoła Bielika na mundial, jak zostanie w trzeciej lidze angielskiej. - Rozmawiałem o tym z Krystianem pod koniec zeszłego sezonu. Moim zdaniem to nie było sprawiedliwe podejście - powiedział.

- Na pewno mogę powiedzieć o Krystianie, że jest profesjonalistą w każdym calu. Miał szczęście, jak potoczyły się rehabilitacje po jego kontuzjach. Teraz ma przed sobą mistrzostwa świata, ja nigdy nie byłem na tyle dobry. Z mojej strony wygląda to tak, że Krystian znajduje się w moich planach i mógłby odegrać ogromną rolę - dodał Liam Rosenior. Wszystko jednak wskazuje na to, że Bielik odejdzie z Derby County na zasadzie wypożyczenia.

Krystianem Bielikiem interesował się m.in. Watford, ale polski pomocnik ma grać w nowym sezonie w barwach Birmingham City, o czym pisał portal meczyki.pl. - Jest zainteresowanie Krystianem, teraz chodzi o to, żeby znaleźć odpowiedni klub, gdzie będzie miał największe szanse na mundial. Zobaczymy, co się stanie - przyznał trener Derby County.

Krystian Bielik występował w Birmingham City w sezonie 2016/2017 w ramach wypożyczenia z Arsenalu, gdzie zagrał w dziesięciu meczach. Teraz spotka się tam z Przemysławem Płachetą, który został wypożyczony z Norwich City.

Więcej o: