Szymański odciął sie od Rosji. Dmitrij Gafin potwierdza. "Obserwujemy"

Sebastian Szymański pożegnał się z kibicami Dynama Moskwa i nie ma zamiaru wracać do Rosji. Dmitrij Gafin, członek zarządu drużyny ze stolicy Rosji, potwierdził na łamach sport-express.ru, że polski pomocnik szuka nowego klubu.

Sebastian Szymański pożegnał się z kibicami Dynama Moskwa po przegranym finale Pucharu Rosji ze Spartakiem (1:2). "Jestem z was dumny. To był mój ostatni mecz" - napisał pomocnik w mediach społecznościowych. Rosyjskie media już zaczęły wykorzystywać decyzję Szymańskiego do kreowania swojej propagandy. "Polak nie chce wracać do Rosji ze względu na swoje poglądy polityczne. Należy zauważyć, że kilka europejskich klubów jest zainteresowanych jego usługami" - pisał portal RB Sport.

Zobacz wideo Widzew wstał po upadku. "Już nigdy nie będzie szedł sam" [Reportaż]

Członek zarządu Dynama potwierdza: Szymański szuka nowego klubu

Dmitrij Gafin, członek zarządu Dynama Moskwa, wypowiedział się na temat przyszłości Sebastiana Szymańskiego. 44-latek potwierdził to, o czym media piszą od kilku tygodni - polski pomocnik nie chce grać więcej dla Dynama. - Agenci Szymańskiego aktywnie szukają dla niego klubu, a my obserwujemy całą sytuację - powiedział. Jaką kwotę mogłoby żądać Dynamo za reprezentanta Polski? Na początku mówiło się o kwocie dwunastu milionów euro, ale teraz ta kwota miałaby być o trzy miliony euro niższa.

Do tej pory wydawało się, że głównym kierunkiem transferu Sebastiana Szymańskiego będzie Hiszpania, gdzie znajdował się w orbicie zainteresowań Sevilli, Realu Betis czy Realu Sociedad. Portal lacolinadenervion.com wprost określił Polaka "brakującym elementem w układance Julena Lopeteguiego w Sevilli". Teraz głównym faworytem prawdopodobnie jest Hertha Berlin, gdzie trenerem jest Sandro Schwarz, który pracował z Szymańskim w Dynamie w latach 2020-2022.

Obecnie Sebastian Szymański przebywa w Polsce, gdzie trenuje z rezerwami Legii Warszawa, żeby nie mieć zaległości treningowych. Przyszłość polskiego pomocnika powinna się wyjaśnić w najbliższych tygodniach. Umowa Sebastiana Szymańskiego z Dynamem Moskwa jest ważna do końca czerwca 2026 roku.

Więcej o: