Wayne Rooney blisko nowego klubu. Wraca do kolegów w roli trenera

Wayne Rooney wkrótce powróci na ławkę trenerską. 36-latek ma zostać nowym szkoleniowcem DC United, czyli klubu, w którym występował jako piłkarz w latach 2018-2020 - informuje "The Athletic".

Wayne Rooney prowadził Derby County w latach 2020-2022. Poprzedni sezon z Anglikiem na ławce trenerskiej zakończył się spadkiem Derby do League One, do czego przyczyniło się aż 21 punktów karnych, które klub dostał za złamanie zasad finansowych. Początkowo Rooney dawał do zrozumienia, że chce pozostać na stanowisku trenera Derby County, ale ostatecznie odszedł ze skutkiem natychmiastowym. "Mój czas w klubie był kolejką górską emocji, zarówno wzlotów, jak i upadków, ale muszę powiedzieć, że podobało mi się to wyzwanie" - napisał Rooney w oświadczeniu.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Wayne Rooney wraca do pracy w roli trenera. Z Anglii do Stanów Zjednoczonych

Brytyjski portal "The Athletic" informuje, że Wayne Rooney wkrótce wróci do pracy w roli trenera. Anglik uzgodnił już warunki współpracy z DC United, klubem występującym na poziomie Major League Soccer. Rooney zastąpi na stanowisku Chada Ashtona, który tymczasowo prowadził zespół po Hernanie Losadzie od kwietnia tego roku. Rooney przyleciał już do Stanów Zjednoczonych i w przeciągu najbliższych dni powinien złożyć podpis pod kontraktem. Rozmowy pomiędzy obiema stronami miały już trwać od kilku tygodni.

Wayne Rooney tym samym wraca do DC United po dwóch latach, ale też w innej roli. Anglik występował w barwach DC United w latach 2018-2020, gdzie zdobył 25 bramek i zanotował 14 asyst w 52 meczach we wszystkich rozgrywkach. "The Athletic" informował już w kwietniu tego roku, że Wayne Rooney był jednym z kandydatów do sztabu Erika ten Haga w Manchesterze United, ale ówczesny trener Derby County nie skorzystał z tej propozycji.

DC United zajmuje obecnie 13. miejsce w Konferencji Wschodniej z 17 punktami i traci dziewięć punktów do siódmego FC Cincinnati, zajmującego ostatnie miejsce, które gwarantuje udział w 1/8 finału play-offów. DC United w ostatniej kolejce przegrało aż 0:7 z Philadelphią Union i tym samym zanotowało swoją największą porażkę w historii.

Więcej o: